IMIENINY PANA JÓZEFA – KOŚCIELNEGO

W Niedzielę 19 marca swoje święto patronalne obchodził pan Józef – nasz kościelny. W czasie Mszy św. o godz. 11.15 życzenia dostojnemu solenizantowi złożyli przedstawiciele scholi dziecięcej i naszej młodzieży.

Ci drudzy, zwrócili się do pana Józefa w takich oto słowach:

Żywa legenda naszej parafii, postać nietuzinkowa i możliwe, że bardziej rozpoznawalna od naszych księży :) Nie trzeba go chyba nikomu przedstawiać. Jego historia życia, które zaczęło się w przepięknym Karczewniku, mogłaby posłużyć za temat niejednej pracy magisterskiej, a pewnie i za temat przewodu doktorskiego, jednak z racji na ograniczenia czasowe, nie będziemy jej tutaj przypominali :) Jego nieodłącznym atrybutem jest lśniący rower Wigry 3, na którym bez względu na warunki atmosferyczne, przemierza ulice naszego miasta załatwiając sprawy parafialne. Wiernie oddany Naszemu Mariackiemu kościołowi, który zna jak własną kieszeń. Podobnie jak zwyczaje i tradycje parafii, niejednokrotnie na nasze pomysły reagując słowami: TU NIGDY TAK NIE BYŁO albo TU ZAWSZE TAK BYŁO. Trzeba również powiedzieć, że nie ma chyba sprawy, której Pan Józef by nie załatwił:

• Gdy trzeba gdzieś jechać – jedzie (obowiązkowo chodnikiem)
  • Gdy trzeba dzwonić – dzwoni
  • Gdy trzeba coś przygotować – jest to zrobione… kilka dni przed czasem

Gdy patrzymy na życie świętego Józefa, widzimy, że być może nie zawsze wszystko było po jego myśli, ale spełniał to, bo taka była wola Pana Boga względem niego. I podobnie jest z naszym panem Józefem – czasem kręci głową, czasem się denerwuje, ale cierpliwie spełnia nasze prośby

Jako wspólnota młodzieży – scholii młodzieżowej i liturgicznej służby ołtarza, dziękujemy Panie Józefie za Twoją obecność, pomoc i troskę o Dom Boży. Składamy Ci szczere i serdeczne życzenia długich lat życia, przepełnionych zdrowiem i szczęściem, pogody ducha, ludzkiej życzliwości, wszystkiego, co najpiękniejsze i najmilsze w życiu. Obfitych łask Bożych oraz samych radosnych chwil! Niech Duch Święty opromienia swym światłem każdy dzień Pana służby w kościele, Jezus niech zawsze będzie Pana Przyjacielem, a Maryja niech przygarnia Pana do swego serca.