PARAFIALNY FESTYN RODZINNY. JUBILEUSZ 30 – LECIA SCHOLI MŁODZIEŻOWEJ

W niedzielne popołudnie 11 czerwca plan przykościelny zapełnił się uśmiechniętymi parafianami i gośćmi, którzy odpowiadając na nasze zaproszenie przybyli, aby wspólnie się bawić podczas kolejnego już Rodzinnego Festynu Parafialnego.

Nieodłącznym elementem festynu jest loteria fantowa, w której do każdego losu była przypisana konkretna nagroda. Wszystkie losy wzięły udział w losowaniu atrakcyjnych nagród głównych, które odbyło się pod koniec festynu.

Wspólną zabawę poprowadził niezawodny, błyskotliwy i czarujący Tomasz Śróda, który nawet na twarzy największego ponuraka potrafił wywołać uśmiech. Każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie… Na rodziny czekała „karta rodziny”. Do wykonania było pięć różnych konkurencji sportowych. Najmłodsi, ale jak się okazało nie tylko oni, mogli swoje twarze przyozdobić kolorowymi „dekoracjami” i tak umalowani mogli skakać do woli na zamkach dmuchanych albo puszczać ogromne bańki mydlane.  Ci, którzy mają dobry wzrok i pewną rękę, podjęli wyzwanie i strzelali z wiatrówki. Towarzyszyła nam także oczywiście strefa zdrowia, gdzie można było zbadać cukier i ciśnienie. Jeśli komuś zbrakło sił, koniecznie musiał udać się do „strefy żywieniowej”, gdzie czekały na niego kiełbaski z grilla, czerwony barszcz z pasztecikiem, słodkości i napoje.

Największe „dzieła” miały jednak na scenie, gdzie odbywała się m.in. zabawa „Kocham Cię Parafio”, w której rywalizowały ze sobą dwie drużyny, których kapitanami byli: Arkadiusz Pluciński oraz Przemysław Przybylski, a więc pamiętni uczniowie stolarstwa z tegorocznego Misterium. Wszystkim konkurencjom towarzyszył oczywiście uśmiech i radość. Niech to jednak nas nie zwiedzie, bowiem duch rywalizacji nie opuszczał uczestników zabawy. Po podliczeniu punktów okazało się, że nie wyłoniono zwycięzców, gdyż padł sprawiedliwy remis. Występy muzyczne rozpoczęła niezawodna schola dziecięca.

Tegoroczny festyn było połączony z jubileuszem najstarszej grupy muzycznej Naszej Parafii – Scholi Młodzieżowej. Na scenie mogliśmy zobaczyć tych, którzy przez te 30 lat tworzyli tę formację muzyczną. Już sam okres przygotowania do występu przyniósł wiele radości, bowiem niektórzy spotkali się po kilkunastu latach, aby jeszcze raz wspólnie zaśpiewać na chwałę Pana. Jako pierwszy zaprezentował się przed nami zespół „Stefanki”, który powstał w 1973 roku z inicjatywy ks. Stefana Szkaradkiewicza – ówczesnego wikariusza Parafii św. Floriana i był prekursorem młodzieżowego śpiewania w Naszej Parafii (po jej powstaniu przeniosła się „do nas”:)). Łza mogła się zakręcić, kiedy na scenę wchodziły kolejne „wcielenia” scholi młodzieżowej, której opiekunami były panie: Katarzyna Bolechowska, Beata Zdunek oraz Aleksandra Wekwert, która pełni tę funkcję do dnia dzisiejszego.

O godz. 17.00 na scenę weszli oni – Kordian Kacperski, Bartosz Kuczyk oraz Mirosław Niewiadomski, a więc Trzej Tenorzy Polscy, których śpiew przeniósł nas w całkiem odmieniony i niecodzienny świat. Zaprezentowali się nam oni w dwóch odsłonach, porywając do wspólnego śpiewu wszystkich zgromadzonych na placu.

Po ich występie rozpoczęła się finałowa część naszego spotkania. Na scenę zostali zaproszeni wszyscy członkowie scholi młodzieżowej, którzy wspólnie zaśpiewali pieśń „Chwalę Ciebie Panie”. Następnie życzenia jubilatom złożyli:  Wójt Gminy Chodzież – Kamila Szejner, a także Adrian Urbański – członek zarządu Powiatu Chodzieskiego.

Później została odkryta pilnie strzeżona tajemnica ;) Dzień po festynie, swoje kolejne urodziny obchodził bowiem ksiądz Maciej, który z dniem 30 czerwca kończy posługę w Naszej Parafii. Młodzież obdarowała go kwiatami i słodkościami, a życzenia próbował złożyć ks. Proboszcz, który jednak skończył po pierwszym zdaniu, bowiem trudno jest mówić kiedy w oczach pojawiają się łzy… Wzruszenie udzieliło się również jubilatowi…. Resztę „dopowiedzą” poniższe zdjęcia…

Finałem naszego spotkania było losowanie nagród głównych, a wśród nich roweru miejskiego i pralki.

Z tego miejsca bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji festynu: firmom, instytucjom, sołectwom i osobom prywatnym. Dziękujemy również tym, którzy przyszli, aby uczestniczyć w naszym wspólnym święcie. Było to prawdziwe święto Parafii, a festyn pokazał (po raz kolejny) jak wielka siła tkwi w naszej wspólnocie i jak wiele dobrego jesteśmy w stanie zrobić.

PrintFriendly and PDF