Prymas Polski w naszej parafii !!!

W najbliższy czwartek będziemy gościć ks. Prymasa w naszej parafii. Będzie to pierwsze takie wydarzenie. Gorąco zapraszamy wszystkich naszych parafian. To niewątpliwie jedno z największych wydarzeń w historii naszej parafii. Ks. Prymas najpierw odwiedzi nasze trzy kaplice a następnie po indywidualnych rozmowach z kapłanami spotka się z Radą Duszpasterską na kawie na plebanii. O godz. 16.30 spotka się z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania a o 17.15 z Grupą przygotowującą Misteria Męki Pańskiej.  O godz. 18. 00 będzie miała miejsce Uroczysta Msza Św. Po Mszy Św. będzie możliwość specjalnego błogosławieństwa dla rodzin. Aby dobrze zorganizować to Błogosławieństwo bardzo prosimy chętne rodziny do zapisania się dzisiaj po Mszy Św. w zakrystii. Umożliwi to przygotowanie dla każdej rodziny pamiątki z podpisem ks. prymasa. Tego nie mogżemy obiecać ale będziemy czynić w tym kierunku starania.

Będziemy wtedy przystępować do ołtarza w odpowiedniej kolejności, aby ks. kapelan mógł wręczyć odpowiednie błogosławieństwo imienne każdej rodzinie. Ponadto każda rodzina będzie miała zrobione zdjęcie z ks. Prymasem i będzie je można otrzymać w późniejszym czasie. Myślę , że warto znaleźć czas i zmobilizować całą rodzinę. Jak kogoś nie może być lub ktoś z rodziny nie chce przyjść to pozostała część może przystąpić do tego Błogosławieństwa. Pan Bóg obdarza swoją łaską  tych , którzy w nią wierzą i jej pragną. Czasem może nawet nie zdajemy sobie sprawy z wielkiej mocy Bożego Błogosławieństwa. Warto odkryć tę wielką chrześcijańską prawdę.

Bardzo prosimy wszystkich uczestników o pozostanie w kościele do końca Błogosławieństwa rodzin. Po Nim ks. Prymas zdejmie w zakrystii szaty liturgiczne i odprowadzimy wszyscy w liturgicznej procesji Naszego Wyjątkowego Gościa na plebanię. Nikt w tym czasie nie będzie się nudził bo będą śpiewały nasze chóry.

Młodzież , która spotka się na oddzielnych spotkaniach z ks. Prymasem proszę o wcześniejsze przybycie (ok. 15 min wcześniej)

Bardzo prosimy o mobilizację całej Służby Liturgicznej i wszystkich śpiewających w chórach. Prosimy również o mobilizację całej parafii. Niewątpliwie jest to wydarzenie historyczne dla naszej wspólnoty. Stwórzmy tego dnia wielką i wspaniałą wspólnotę ludzi kroczących za Naszym Panem Jezusem Chrystusem a przewodnikiem niech będzie dla nas ten, który wg. przepięknej tradycji Kościoła Polskiego jest Prymasem Polski.

Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.