Niedziela Palmowa

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

                                         NIEDZIELA  PALMOWA – 25.03.2018.

 

 1. Bardzo serdecznie zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, które w tym roku będzie miało miejsce dzisiaj – czyli w Niedzielę Palmową o godz. 19.00 na placu przed naszym kościołem parafialnym. W tym roku będzie miało wyjątkowy charakter, bo będzie powiązane z Rejonowym Dniem Młodych i zaszczyci nas swoją obecnością Ks. Prymas abp. Wojciech Polak.
 2. Obchody Dnia Młodych z ks. Arcybiskupem rozpoczną się o godz. 16.00 Gorzkimi Żalami w kościele kolegiackim. Po „Gorzkich Żalach” młodzież, wraz z mieszkańcami Chodzieży i ks. Prymasem przejdzie w procesji z palmami i krzyżem „Światowych Dni Młodzieży” do naszego kościoła. Zapraszamy na tę procesję wszystkich Parafian a szczególnie wszystkich młodych. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi. U nas będzie celebrowana Msza Św. ze słowem ks. Prymasa o godz. 17.30. O godz. 18.30 będzie posiłek dla naszych gości z dekanatu i dekanatów sąsiednich a o 19.00 rozpocznie się już IV Chodzieskie Misterium Męki Pańskiej. Kazanie ks. Arcybiskupa Metropolity Wojciecha Polaka i nasze Misterium będzie w tym roku transmitowane przez kanał telewizji internetowej Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Link będzie podany na stronie : www.archidiecezja.pl oraz na naszej parafialnej stronie. W związku z tym bardzo prosimy zainteresowanym osobom starszym, którzy nie mogą przyjść umożliwić od strony technicznej taką możliwość. Jest to dla nich rzadka okazja spotkania się ze swoją parafią. Wszyscy dajmy piękne świadectwo naszej wiary i niech ta niezwykła Niedziela Palmowa nas wszystkich wewnętrznie ubogaci i zachęci do udziału w całym TRIDUUM Dajmy sobie szansę. Nie raz narzekamy na otaczający nas świat – tymczasem świat tworzą ludzie. Tworzymy go my sami. Bóg inspiruje jedynie pozytywnie.
 3. W Wielkim Tygodniu biuro parafialne biuro parafialne będzie czynne tylko w Wielką Środę od godz. 10.00 – 12.00.
 4. Już dzisiaj informujemy, że dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św., swoją pierwszą spowiedź świętą przeżyją w sobotę 14 kwietnia o godz. 10.00.
 5. SPOWIOEDŹ WIELKANOCNA w naszej parafii – Wielki Poniedziałek – 26.03.2018

od godz. 9.00 – 10.00

od godz. 10.30 – 11.30

od  godz.15.00 – 16.00

od godz. 16.30 – 17.30

od godz. 19.15 – do ostatniego penitenta

Spowiedź wielkanocna na filiach – od 16.40 do ostatniego penitenta.

 1. Palmy zostały przygotowane przez zespół „Caritas” – bardzo dziękujemy paniom za wykonanie tych palm. Prosimy je zabrać na dzisiejszą uroczystą procesję z palmami z kościoła św. Floriana do naszego kościoła. Niech nas będzie widać !!!! Wyruszy ona ok. 16.30. Niech nie będzie wstydu !!!
 2. W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne – przeżywanie tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Są to najważniejsze dni roku kościelnego.
  1. Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia w godzinach porannych kapłani gromadzą się w katedrach całego świata, by odnowić przyrzeczenia ze święceń, a biskup poświęca oleje, które przez cały rok będą używane do namaszczenia przy udzielaniu sakramentów. Wieczorem we wszystkich kościołach odbywa się uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. W naszym kościele rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do tzw. ciemnicyi adoracja do godz. 22.00. Od godziny 21 adorację poprowadzi Chór Kameralny „Exaudi”.
  2. Wielki Piątek upamiętnia dzień Drogi Krzyżowej i śmierci Chrystusa. Od godz. 08.00 adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy. O godz. 15.00 zostanie odprawiona na zewnątrz Kościoła Droga Krzyżowa  i  odmówiona  Koronka do Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

W Wielki Piątek nie sprawuje się żadnej Mszy św., a jedynie Liturgię Męki Pańskiej z czytaniem Słowa Bożego, adoracją Krzyża i Komunią św. Początek o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00. Od godziny 22 do 23 adorację poprowadzi młodzież.

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na dwukrotnym posileniu się i jednorazowym posiłku do syta.

 1. Wielka Sobota to dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Tego dnia nie sprawuje się żadnej liturgii. Adoracja w Grobie Pańskim od godz. 08.00 do 20.45. Zapraszamy do jej prowadzenia Żywy Różaniec: od godz. 8.00 –Róża I i II, od 9.00 – Róża III, IV i V, od godz. 10.00 – Róża VI, VII i VIII, od godz. 11.00 – Mężczyźni z Żywego Różańca.

Święcenie pokarmów na filiach:

 • I trasa: Pietronki kaplica – 9.00, Adolfowo – 9.20, Rudki – 9.40, Mirowo – 10.00, Słomki – 10.15
 • II trasa: Strzelce kaplica – 9.00, Strzelęcin – 9.15, Milcz kaplica – 9.45, Studzieniec – 10.00
 • III trasa: Rataje świetlica – 11.00
 • Święcenie potraw w kościele od godz. 12.00 do godz.16.00 co godzinę .
  1. Wigilia Paschalna i Rezurekcja w sobotę o godz. 21.00. Ta wielkanocna liturgia rozpocznie się przy kościele poświęceniem ognia. Jego płomień wnosi się do kościoła, gdzie jest śpiewane Orędzie Paschalne na cześć Chrystusa zmartwychwstałego, którego symbolizuje paschał płonący poświęconym ogniem. Następną część uroczystości stanowi liturgia Słowa Bożego, a po niej – liturgia chrzcielna, w czasie której wszyscy odnowimy przyrzeczenia z naszego chrztu. Ostatnia część, to liturgia Eucharystyczna. Wigilia Paschalna jest nie tylko główną uroczystością świąt Zmartwychwstania, ale również najważniejszą liturgią całego roku. Sprawowana jest w nocy, bo nocą dokonało się Zmartwychwstanie Chrystusa. Nasze świętowanie Wielkiej Nocy zakończy procesja rezurekcyjna przed kościołem. Do asysty procesyjnej prosimy osoby do niesienia baldachimu, pocztów sztandarowych i feretronów.

Zapraszamy do licznego udziału. Na wielkanocną liturgię przynosimy świece.

 1. Polecamy „Przewodnik Katolicki” i „Gościa Niedzielnego”.
 2. Bardzo cieszymy się z lektorów w naszej parafii a jeszcze bardziej z bardzo licznej grupy ministrantów. Im mniejsi – tym więcej :). To zaczyna być chlubą naszej wspólnoty. Mamy jednak ogromną prośbę do rodziców  ministrantów i lektorów , aby przypomnieli swoim dzieciom, że oni – ze względu na Służbę Bożą w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – najważniejszą Uroczystość w roku przychodzą do kościoła dwa razy – raz na Wigilię Paschalną i raz na dowolnie wybraną Mszę Św. w Niedzielę Wielkanocną. Czasem my kapłani trochę się wstydzimy w Niedzielę Wielkanocną, bo jesteśmy sami przy ołtarzu. A właśnie wtedy – jeden raz w roku przychodzą ludzie do kościoła i widzą księdza, słyszą p. organistę i czasem żadnych ministrantów. I myślą : to co piszą w niektórych gazetach – młodzi już uciekli z kościoła. Tu jest potrzebne świadectwo i odpowiedzialność nas wszystkich. Niech każda Msza Św. wielkanocna będzie uroczysta. Do tego dążymy , ale bez waszej pomocy będziemy tylko jednym księdzem przy ołtarzu.
 3. Dzisiaj gościmy także w naszej parafii siostry Katarzynki, które prowadzą Dom dla Dziewcząt. Poprosimy, aby siostry krótko przedstawiły swoją działalność. Media o tym nie powiedzą. Prosimy o krótkie podzielenie się radościami i trudnościami. Po Mszy Św. będzie można złożyć ofiarę na rzecz tej działalności sióstr.
Print Friendly, PDF & Email
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.