Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018

1. W najbliższy piątek, po Mszy Św. i nabożeństwie majowym zapraszamy ministrantów i lektorów na zbiórkę przed Odpustem Parafialnym i Uroczystością Bożego Ciała. Zapraszamy również nowych kandydatów do Służby Liturgicznej. W następnym tygodniu będzie zebranie rodziców przed wakacyjnym wyjazdem. Przy okazji chcemy podzielić się radosną wiadomością, że w sobotę 7 naszych nowych lektorów przyjęło posługę lektora w Katedrze Gnieźnieńskiej. Służba Liturgiczna rozwija się więc bardzo dobrze.
  2. Przypominamy, że Uroczystość Odpustową w tym roku przeżyjemy 29.05.2018. Msza Św. Odpustowa o godz. 18.00
  3. Przeżywamy miesiąc maj. Zachęcamy do korzystania z nabożeństw majowych . W kościele parafialnym nabożeństwo po Mszy Św. wieczornej.
  4. Dziękujemy za zainteresowanie książką o parafii św. Floriana. Autor – p. Mikołaj Wełnic zostawił jeszcze kilka egzemplarzy. Kto by był zainteresowany, może nabyć książkę jeszcze w zakrystii.
  5. Informujemy, że dzieci przeżyją swoją pierwszą rocznicę I Komunii Św. w Niedzielę – 3 czerwca na Mszy Św. o godz. 11.15.
  6. W najbliższym czasie przystąpimy do budowy nowych schodów – od strony gablot ( tych najmniejszych). Na ten cel zebraliśmy jesienią ubiegłego roku 6200 PLN. Dziękuję za te ofiary. Włączyło się w zbiórkę 10% tych, którzy wcześniej złożyli ofiary na organy. Wcale więc nie łatwo proboszczowi planować inwestycje – bo nigdy nie wiadomo w jakim momencie najlepiej rozpocząć dzieło. Ale nie ma co narzekać – 2/3 schodów już będzie zrobionych. W tym roku jeszcze będziemy musieli się zmierzyć z remontem dachu, aby zahamować zaciekanie naszego kościoła. Zacieka w wielu miejscach – nie tylko przy tabernakulum, ale również widać to na niektórych ścianach. Po trzech ekspertyzach wybrana została firma a koszt tych prac to 72 tys. PLN. Po organach to będzie największa nasza inwestycja w ciągu ostatnich 5 lat. Nie martwmy się jednak tym za bardzo, bo finansowanie możemy przeciągnąć do końca roku.
  7. Nie wiem czy jest sens ogłaszać jakieś dodatkowe ofiary na ten cel, bo znowu zaangażują się ci sami parafianie, którym jesteśmy oczywiście bardzo wdzięczni za nie. Może tym razem postawmy na pierwsze niedziele miesiąca, kiedy będą składki inwestycyjne. Ostatnio już złotówka nie króluje na składce więc może się uda więcej nieco zaoszczędzić, więc proboszcz póki co jest optymistą. Jak się okaże, że byłem niepoprawnym optymistą – to po wakacjach Wam szczerze powiem i coś może podratujemy :) Mogą się włączyć również w to dzieło firmy, które mogą sobie jakąś kwotę odliczyć z podatku. Póki co – nie ma takiej praktyki ale ona jest możliwa i korzystna dla obu stron. To również jest zależne od priorytetów i dobrej woli.
  8. Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie w organizacje Festynu na 30 lecie konsekracji kościoła.
  9. Organizujemy wyjazd na Lednicę 2 czerwca. Wszystkie szczegóły i formularz znajdują się na stronie parafii. Prosimy o kontakt chętnych z ks. Markiem lub ks. Kamilem. Można też przez stronę internetową.
  10. 21 maja , na parkingu Inter Marche będzie możliwość oddania krwi – w ramach akcji „Zbieramy krew dla Polski”
  11. W najbliższy czwartek o godz. 18.30 będzie odprawiona Msza Św. w Rycie trydenckim. Sympatyków Mszy Rzymskiej serdecznie zapraszamy.
  12. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli w ostatnim tygodniu : śp. Patryk Danielski z Milcza i Jerzy Kędziora z Chodzieży. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu …..
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.