XII Niedziela zwykła

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom za udział w procesji. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem rodziców dzieci z naszej parafialnej scholi i LSO, za przygotowanie ołtarzy, Panom za niesienie baldachimu, Paniom i Panom z Żywego Różańca za niesienie feretronów i pocztów sztandarowych, Paniom i Panom z jednego i drugiego chóru, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzicom za zachętę i przygotowanie, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Pani Grażynie Mucha i wszystkim za przygotowanie i oddanie czci Jezusowi Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie oraz wspólną modlitwę.
 2. Nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła od poniedziałku do środy, po Mszy św. o godz. 17.30 (poza czwartkiem i piątkiem), w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 15.30.
 3. W czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, Msza św. w naszym kościele o godz. 18.00 wraz z parafią św. Floriana, a po niej procesja do 4 ołtarzy, przy ulicy Ksyckiego i Wiosny Ludów. W związku z tym prosimy mieszkańców wiosek o przygotowanie ołtarzy:
  Ołtarz 1 – mieszkańcy Strzelec i Strzelęcina
  Ołtarz 2 – mieszkańcy Pietronek, Adolfowa, Rudek, Mirowa i Słomek
  Ołtarz 3 – mieszkańcy Rataj
  Ołtarz 4 – mieszkańcy Milcza i Studzieńca.
  Prosimy wszystkich Parafian o udział we Mszy św. i procesji.
  Po procesji odbędzie się poświęcenie wianków i obdarowanie dziewczynek sypiących kwiaty słodkościami.
 4. W piątek w Uroczystość NSPJ Msza św. w naszym kościele będzie o godz. 8.00. Natomiast o godz. 18.00 spotykamy się w parafii św. Floriana na Mszy św., po której wyruszy procesja do ołtarza NSPJ, przy Szpitalu Powiatowym w Chodzieży.
  Tego dnia z racji przypadającej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Apel Jasnogórski i różaniec w intencji pokoju na świecie w środę o 21.00.
 6. W środę w godz. od 10.00 do 11.00 biuro parafialne będzie nieczynne.
 7. Przy wejściu do kościoła jest wystawiony kosz na kwiaty, które będą wykorzystane w procesjach.
 8. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o 10.30 w kościele.
 9. Modlitwa uwielbienia w sobotę o 20.00 w kaplicy.
 10. Za tydzień w niedzielę dzieci ze scholi oraz ministranci i lektorzy będą przed kościołem zbierać pieniądze na wakacyjny wyjazd. Wszystkim ofiarodawcom już teraz z serca dziękujemy.
 11. W nawiązaniu do wiadomości przesłanej przez nieznajomego Parafianina, pragniemy udzielić odpowiedzi na pytanie, co jest powodem, że nie działają dzwony w naszej parafii? Dzwony zawieszone na wieży, na dzień dzisiejszy, nie działają, ponieważ są zbyt ciężkie w stosunku do konstrukcji wieży, co może być powodem zawalenia wieży lub rozczepienia ściany bocznej kościoła. Natomiast tuby, które są umieszczone tuż nad dachem, przeszkadzają mieszkańcom sąsiadujących ulic. Co jest zresztą potwierdzone urzędowo. Jedyne wyjście jakie jest to, pobudować dzwonnicę lub umieścić w innym miejscu tuby.
 12. Za tydzień, dla wszystkich Parafian, przygotowaliśmy program misji i nawiedzenia obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Nawiedzenie w naszej parafii będzie z 10 na 11 lipca.
 13. Na koniec pomódlmy się do naszej Matki i naszych Patronów w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, uchodźców, o pokój, o dobre i owocne przygotowanie do nawiedzenia obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej  – „Pod Twoją obronę (…).
Print Friendly, PDF & Email
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.