HISTORYCZNA CHWILA W RATAJACH

We wtorkowy wieczór, mieszkańcy Rataj i przybyli goście, uczestniczyli bowiem w historycznym wydarzeniu. Przy świetlicy, po raz pierwszy w historii wioski, sprawowana była Msza św. Przewodniczył jej Ksiądz Proboszcz, który w Słowie Boży zastanawiał się co jest przyczyną, że tak wielu ludzi (także chodzących do kościoła) nie zwraca  uwagi na Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który w tych dniach w sposób szczególny kroczy obok nich. Taka postawa, jak mówił, może wynikać z braku wiary lub ze strachu przed reakcją drugiego człowieka.

         Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się w procesji do 4 ołtarzy. Niesamowite wrażenie robiły domostwa, których okna w zdecydowanej większości przyozdobione były religijnymi „dekoracjami”. Nie umknęło to uwadze Księdza Proboszcza, który na zakończenie procesji podziękował wszystkim zgromadzonym za wspólną modlitwę. Słowa wdzięczności padły także pod adresem zaangażowanych w przygotowanie uroczystości. Nad całością czuwały: Wójt Gminy Chodzież – pani Kamila Szejner i Sołtys Rataj – pani Teresa Soch.

           Wspólne spotkanie zakończyły podziękowania i życzenia dla księdza Macieja, które w imieniu mieszkańców Rataj złożyła Pani Wójt. Ksiądz Maciej obiecał, że otrzymany prezent będzie dobrze spożytkowany i zaprosił mieszkańców Rataj do Gniewkowa.

Print Friendly, PDF & Email