Ks. Prymas z wizytą w naszych kaplicach filialnych

8 marca miała miejsce w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzał Prymas Polski , abp Wojciech Polak. Rozpoczęła się od nawiedzin w naszych kaplicach filialnych. Pierwsze na trasie były Pietronki. Kaplica  po remoncie na swoje 15-lecie godnie podjęła naszego Arcypasterza . Ks. Prymasa powitał śpiew licznie zgromadzonych wiernych oraz dzieci. Odmówiliśmy modlitwę „Anioł Pański” i po słowie ks. Prymasa głos zabrała p. Walkowiak, krótko przedstawiła historię kaplicy, po czym ks. Prymas wszystkim pobłogosławił.

Następnym etapem miała być kaplica w Strzelcach, ale pojawił się jeszcze jeden spontaniczny przystanek. Przy krzyżu, na pograniczu Rudek i Mirowa zebrali się tamtejsi Parafianie, aby pozdrowić ks. Prymasa. Ks. Arcybiskup zatrzymał się i przywitał się z zebranymi, krótko porozmawiał i pobłogosławił. Strzelce były więc trzecim przystankiem ks. Prymasa. Został przywitany śpiewem dzieci i zgromadzonych parafian oraz słowami p. Sołtys a zarazem gł. opiekunki kaplicy – p. Ewy Kozery. Po przyjęciu powitalnych kwiatów ks. Prymas zachęcał do modlitwy za powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dzielił się swoim zmartwieniem, że dzisiaj jest więcej pracy dla księży niż kapłanów, że trzeba łączyć parafie i potrzebna jest żarliwa, pełna wiary modlitwa w intencji powołań. Spotkanie zakończyło się modlitwą o nowe powołania.

Czwartym z kolei punktem była kaplica w Milczu. Od granic gminy ks. Prymas był eskortowany przez pojazd OHP. W samej kaplicy został powitany pięknym śpiewem przygotowanym przez miejscowego Organistę p. Mirosława Deresza. W kaplicy modliliśmy się za zmarłych kapłanów i wiernych a na zakończenie, po słowach ks. Prymasa został poświęcony nowy krzyż na cmentarzu. Nasz Dostojny Gość udał się do Chodzieży , eskortowany również przez samochód Ochotniczej Straży Pożarnej z Milcza, która w naszej parafii rozwija się nieustannie i bardzo dobrym kierunku.

Print Friendly, PDF & Email