MISTERIUM JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ – TRANSMISJA ONLINE NA ŻYWO

Już w najbliższą Niedzielę, na zwieńczenie Rejonowego Dnia Młodzieży, będziemy mieli okazję przeżywać Misterium Męki Pańskiej, które o godz. 19.00 rozpocznie się na placu przy Naszym Kościele. Mając w pamięci trzy poprzednie plenerowe przedstawienia i tym razem możemy spodziewać się głębokiego przeżycia duchowego. Autorami tegorocznego scenariusza są Aleksandra Wekwert, Sabina Kardacz i ks. Kamil Jadczak. Jak mówią (do czego nawiązuje także plakat), tegoroczne przedstawienie Męki Pana Jezusa będzie nawiązywało do Misterium, które przeżywamy podczas każdej Eucharystii. Msza Święta jest bowiem ofiarą Ciała i Krwi Jezusa, składaną na naszych ołtarzach dla upamiętnienia ofiary Krzyża. Tradycyjnie możemy się jednak spodziewać odniesień do życia współczesnego człowieka i zmagań o wiarę i Boga w jego życiu.

Bezpośrednie przygotowania do pasyjnego widowiska trwają już od kilku tygodni. Zaangażowanych w nie jest kilkadziesiąt osób, które nie szczędzą swoich sił i czasu. Przedstawienie nie mogło by się odbyć, gdyby nie pomoc wielu ludzi o wielkim i otwartym sercu. Nad całością przygotowań czuwają Aleksandra Wekwert i ks. Kamil Jadczak.

Z radością informujemy, że tegoroczne Misterium będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube Archidiecezji Gnieźnieńskiej (link znajduje się poniżej). Zachęcamy jednak do przyjścia na plac przy Naszym Kościele, aby we wspólnocie ludzi wierzących przeżyć Mękę Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Internetową transmisję zostawmy dla tych, którzy nie mogą być razem z nami :)