Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Ogłoszenia

1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek św. Andrzeja Dung – Laca i towarzyszy – męczenników wietnamskich.

2. Z okazji przypadającego wczoraj wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej, wszystkim grającym i śpiewającym na Chwałę Bożą składamy jak najserdeczniejsze życzenia, aby rozwijali talenty, którymi Pan Bóg ich obdarzył i dalej pięknie ubogacali naszą liturgię. W sposób szczególny pamiętamy o naszych organistach: p. Marcinie i p. Przemysławie, chórach naszej parafii: Exaudi i Camerata, scholi młodzieżowej i dziecięcej. Nie ustawajcie w tej pięknej modlitwie, którą jest muzyka i śpiew, a Pan niech wam hojnie wynagradza wasze poświęcenie i trud.

3. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny, który przeżywaliśmy pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”. Za tydzień w pierwszą Niedzielę Adwentu rozpoczniemy realizację programu duszpasterskiego pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Tematem przewodnim będzie nawrócenie, a symbolem tego roku krzyż.

XXXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

• w poniedziałek - św. Elżbietę Węgierską
    • we wtorek - bł. Karolinę Kózkównę
    • w środę - bł. Salomeę
    • w czwartek - św. Rafała Kalinowskiego
    • w piątek - wspomnienie ofiarowania NMP
    • w sobotę - św. Cecylię
  2. Zapraszamy młodzież do udziału w święcie bł. Karoliny Kózkówny - patronki młodzieży, które w tym roku odbędzie się w sobotę 22 listopada w Dąbrówce/k. Mogilna. Wyjazd o godzinie 8, powrót w godzinach wieczornych. Szczegóły i zapisy u ks. Macieja.

3. W najbliższą sobotę 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na koncert podczas którego wystąpią: margoniński chór "Cantata", Zespół śpiewaczy "Notecianie" z Lipiej Góry i chór "Camerata" z naszej parafii, a towarzyszyć im będzie Mariusz Pałaszyński na trąbce. Z uwagi na koncert, nie będzie w tą sobotę adoracji NS, a Pana Jezusa uwielbimy naszym śpiewem.

XXXII Niedziela Zwykła – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Ogłoszenia

1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek - św. Leona Wielkiego - papieża, we wtorek - św. Marcina z Tours, w środę - św. Jozafata bp-a i męcz., w czwartek - pierwszych męczenników polskich .

2. W najbliższy wtorek przypada Święto Niepodległości. W naszym kościele Msze Św. o godz. 8.00 i 17.30. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Chodzieży na Mszę Św. za Ojczyznę do kolegiaty chodzieskiej na godz. 10.00, po której odbędzie się przemarsz ulicami miasta pod Pomnik Pamięci Poległym i Pomordowanym za Polskę i Wolność przy ul. Padarewskiego. ok. godz. 11.15 - uroczystość złożenia wieńcy i kwiatów pod pomnikiem. Podczas Uroczystości po raz pierwszy usłyszymy hymn miasta Chodzieży.