Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Ogłoszenia

1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu : w poniedziałek - Najświętszą Pannę Bolesną, we wtorek - św. Korneliusza Chryzostoma - papieża i św. Cypriana - bp-a., w czwartek - św. Stanisława Kostkę - patrona młodzieży.

2. Te dzieci , które nie otrzymały książeczek w ubiegłą niedzielę - mogą je otrzymać dzisiaj po Mszy Św. razem z kolejną naklejka. Zachęcamy dzieci do uczestnictwa we Mszach Św. niedzielnych a Rodziców i Dziadków prosimy , aby dzieciom pozwolili przychodzić do Pana Jezusa.

3. Próby chóru "CAMERATA" odbywają się w każdy piątek o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy również nowych chętnych .

4. Spotkania Odnowy w Duchu Św. odbywają się w każdy poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania III. klas gimnazjalnych w piątek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy młodzież już na Mszę Św.

XXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek - Święto Narodzenia NMP, a w sobotę - Św. Jana Chryzostoma .

2. W dzisiejszą niedzielę dzieci otrzymają specjalne książeczki do których będą wklejać kolejne naklejki. Dzieci często czują się może trochę mniej dowartościowane na Mszy Św. Kazanie jest z reguły dla dorosłych, komunia dla dorosłych a one nie mają swojego miejsca we Mszy św. i tylko im wszyscy mówią, że mają być cicho. Dlatego proponujemy po Mszy Św. dla nich obrazek z fragmentem Ewangelii niedzielnej i jednym zdaniem do zapamiętania. Mamy nadzieję, że taka zabawa będzie dzieci bardziej angażowała w Mszę Św. Obrazki proponujemy dzieciom klas czwartych, trzecich i młodszym. Będzie je można otrzymać po każdej Mszy Św. a nie tylko po Mszy dla dzieci.

XXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek - bł. Bronisławę, w środę - Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiaca - modlimy się wieczorem o nowe powołania do Służby Bożej oraz o łaskę wytrwania dla już powołanych. Okazja do spowiedzi św. już od 17.15. W pierwszy piątek miesiąca okazja do Sakramentu Pojednania i Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 - 17 .30. Będzie to zarazem spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Prosimy rodziców aby przypomnieli dzieciom o spowiedzi.