Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 20 kwietnia 2014

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Szanownym Gościom życzymy: miłości Wielkiego Czwartku, gdzie Chrystus uprzedzająco wydał się za nas, aby nas zbawić. Życzymy wiary Wielkiego Piątku, kiedy wszystko po ludzku było stracone i nadziei Wielkiej Soboty, gdy Chrystus spoczywał w grobie i wstąpił do otchłani. Życzymy radości Wielkiej Nocy, gdy Chrystus pokonał zło i śmierć. Życzymy również, aby z tej radości płynęła pewność i konkretność życia, szczególnie w tym czasie, kiedy oczekujemy kanonizacji Jana Pawła II.

Niech Zmartwychwstały Chrystus umocni naszą wiarę, nadzieję i miłość. Niech sprawi, abyśmy potrafili być świadkami Zmartwychwstałego Chrystusa, a nie tylko kiepskim dodatkiem do laickiej Europy. Powstańmy z martwych do życia z Bogiem.

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 13 kwietnia 2014

1. W dzisiejszą niedzielę składka w kościele przeznaczona zostanie na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz wielkanocny wystrój naszej świątyni.

2. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii w Wielki Poniedziałek 14 kwietnia:

• od godz. 9.00 do 11.30 (z przerwą od godz. 10.00 do 10.30)

• od godz. 14.30 do 17.30 (z przerwą od godz. 15.30 do 16.00)

• od godz. 19.15 do 20.15

• Pietronki – od 15.00 do 15.30, Milcz – od 15.45 do 16.30, Strzelce – od 18.30 do 19.15

3. W Wielkim Tygodniu biuro parafialne czynne tylko w Wielka Środę.

4. Nauka przed chrztem w Wielką Środę o godz.18.30 w salce pod kościołem.

5. Spotkania ministrantów i lektorów, także tych służących na filiach, przygotowujące liturgię Triduum Paschalnego odbędą się: w środę o godzinie 18.30, w Wielki Piątek o 10.30 i w Wielką Sobotę o 10.30. Obecność obowiązkowa.

V Niedziela Wielkiego Postu – 6 kwietnia 2014

1. Zwyczajem lat ubiegłych, przy chrzcielnicy jest wystawiony kosz na dary żywnościowe celem przygotowania paczek na Święta dla najbardziej potrzebujących rodzin w parafii.

2. Dziękujemy Gronu Pedagogicznemu i dyrekcji Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych w Ratajach za współpracę w zorganizowaniu i przeprowadzeniu rekolekcji szkolnych. Na szczególne słowa uznania zasłużyła jednak młodzież uczęszczająca do tej szkoły.

3. Nabożeństwo "GORZKICH ŻALI" w każdą niedzielę o godz. 15.00 i bezpośrednio po nich ok. 15.45 Msza Św. bez kazania , przeznaczona gł. dla osób uczestniczących w Gorzkich Żalach.

4. W najbliższą środę nie będzie czynne Biuro Parafialne przed południem ze względu na spowiedzi w parafiach.