Ogłoszenia

XV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

1. Serdecznie dziękujemy sponsorom i parafialnemu zespołowi „Caritas” za poczęstunek uczestników pielgrzymki rowerowej Koszalin – Częstochowa, którą gościliśmy w naszej parafii na postoju obiadowym w poniedziałek.

2. Trwają wakacje. W naszej parafii obowiązuje letni rozkład nabozeństw. Msza niedzielna w Milczu i Pietronkach w sobotę o godz. 19.15 a w Strzelcach o godz. 8.00 w niedzielę. Porządek Mszy Św. w kościele parafialnym taki, jak w ciągu roku. Ze względy na Msze Św. na filiach w sobotę - w wakacje nie ma adoracji Najświętszego Sakramentu o 20.00

3. Dzisiaj po Mszach Św. można złożyć ofiarę do puszek na wyjazd Służby Liturgicznej do Karpacza. Nasi ministranci i lektorzy dobrze realizowali swoje zadania w ciągu Roku liturgicznego - myślę, że warto ich wspomóc. Jest to na pewno dobra inwestycja

XIV Niedziela Zwykła

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Macieja Sławinowskiego, który rozpoczął już pracę w naszej wspólnocie. Życzymy, aby dobrze się czuł wśród nas - bo taka atmosfera stwarza dobre warunki do dobrej pracy duszpasterskiej. Taką wykazał się ks. Maciej w Trzemesznie. Myślę, że i u nas nie będzie inaczej.

2. W tym tygodniu wspominamy : we wtorek - św. Jana z Dukli a w piątek przypada Święto św. Benedykta - patrona Europy.

3. Przypominamy, że jesteśmy w wakacyjnym porządku nabożeństw. W parafii będzie tylko dwóch kapłanów. Tydzień temu zapowiadaliśmy, że w okresie wakacyjnym nie będzie Mszy św. w Pietronkach. Po przemyśleniu, doszliśmy do wniosku, że Msza św. w Pietronkach jednak będzie sprawowana - w sobotę o godz. 19.00. Msza św. w Milczu również w sobotę o godz. 19.00, a w Strzelcach w niedzielę o godz. 8.00 rano.

XIII Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek ostatnie nabożeństwo czerwcowe po Mszy Św. o godz. 17.30

2. Na dzisiejsza niedzielę przypada ostatni dzień pracy w naszej parafii naszych ks. wikariuszy: ks. Szymona i ks. Andrzeja. Od poniedziałku ks. Szymon Pawłowski będzie pracował w parafii farnej w Wągrowcu, a ks. Andrzej Kostencki w parafii pw. św. Jadwigi w Inowrocławiu. Jeszcze raz dziękuje im za pracę wśród nas. Mogę to tylko uczynić przez ogłoszenia parafialne ponieważ dziś pracuje na filiach. Życzę moim dotychczasowym współpracownikom wielu kolejnych osiągnięć duszpasterskich. Nie zapominajcie o Chodzieży i zawsze nas miło wspominajcie. Jednocześnie informuję, że od 30 czerwca pracę wśród nas podejmą : ks. Maciej Sławinowski z Trzemeszna i ks. Kamil Jadczak z Wągrowca. Powitamy za tydzień ks. Macieja na Mszy Św. o godz. 9.30. Ks. Kamil Jadczak pojawi się w parafii po urlopie czyli w sierpniu.