Ogłoszenia Duszpasterskie – IX niedz. w roku liturgicznym.

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy zaangażowali się w przygotowanie Odpustu Parafialnego oraz Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy Służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym i obrazowym asyście Najświętszego Sakramentu, budowniczym ołtarzy czyli mieszkańcom Adolfowa i Pietronek oraz młodzieży, dziewczynkom sypiącym kwiaty oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek inny sposób włączyli się w pomoc – dziękujemy. Przed nami jeszcze druga część Oktawy. Zachęcamy do wytrwałości.
  2. W najbliższy czwartek przypada zakończenie Oktawy Bożego Ciała dla obu chodzieskich parafii. Msza Św. w naszym kościele o godz. 18.00 a po niej procesja do 4 ołtarzy. O ich wykonanie prosimy : Pierwszy – przy plebanii – społeczność kaplicy w Milczu, drugi – na końcu ul. Ksyckiego – młodzież współpracująca z ks. Kamilem, trzeci – mieszkańcy Mirowa Rudek i Słomek a czwarty przy kościele – mieszkańcy Strzelec. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym filiom za wykonanie 4 z sześciu ołtarzy w tegorocznej oktawie Bożego Ciała . Zachęcamy mieszkańców miasta do większego zaangażowania się w przyszłym roku.
  3. W najbliższy piątek przeżyjemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele Msze Św. o godz. 8.00 i 16.00 , natomiast o godz. 18.00 spotkamy się w kościele kolegiackim na Uroczystej Mszy Św., po której wyruszy procesja do ołtarza NSPJ. Kazanie wygłosi ks. Marek Salwa – wikariusz naszej parafii. W Uroczystość NSPJ nie obowiązuje post piątkowy.
  4. Ofiary, które dzisiaj składamy podczas Mszy Św. będą przeznaczone na remont dachu na kościele , który jest planowany na jesień.
  5. Od dzisiaj pozostało nam tylko 2 tygodnie do pięknego jubileuszu 30 lecia konsekracji naszego kościoła , 25 – lecia powstania naszej parafii oraz 30 – lecia moich święceń kapłańskich oraz rocznic święceń naszych księży wikariuszy ( 14 rocznicy ks. Marka i 6 rocz. ks. Kamila). Wszystkie te okoliczności będziemy świętować 17 czerwca o godz. 11.15 . Nie będzie już Mszy Św. o godz. 12.30 i 16.00 – bo o 16.00 rozpocznie się już Festyn Parafialny. Dla tych Parafian, którzy z różnych względów nie będą mogli być przed południem w na Mszy Św. – będzie Msza o godz. 15.00.

Aby umożliwić wszystkim naszym kapłanom koncelebrowanie Mszy Św. wyjątkowo jesteśmy zmuszeni w innych terminach odprawić     Msze Św. na filiach. Odprawimy je w sobotę o godz. 19.15

1. 6. Bardzo serdecznie dziękujemy Żywemu Różańcowi naszej parafii za ufundowanie z racji 30 -lecia konsekracji naszego kościoła – nowego kielicha , nowych kryształowych ampułek i pateny używanej przy rozdawaniu Komunii Św. Całość prezentu to 2 tys. zł. Dar zostanie przyniesiony w procesji z darami w Uroczystość 30 rocz. konsekracji kościoła.
    2.  My- Wasi duszpasterze, z racji rocznicy przygotowaliśmy dla Was , przy pomocy niektórych Parafian trzy inicjatywy. Pierwsza to wystawa zdjęć przypominająca budowę naszego kościoła. Podziękowanie składamy pani Grażynie Mucha za udostępnienie zdjęć. Druga nasza inicjatywa to pamiątkowa fotografia artystyczna naszego kościoła w paspartu i stosownej ramce, zabezpieczona szybką. Można ją dzisiaj obejrzeć a chętni mogą sobie okolicznościową pamiątkę zakupić w cenie 45 zł. 10 zł z tego będzie przeznaczone na wyjazd naszych ministrantów i Scholii dziecięcej na wakacje. Proboszcz postanowił tym razem zainwestować w żywe i przyszłe kamienie Kościoła. Zależało nam również na tym, aby obrazek można powiesić bez wstydu w każdym mieszkaniu oraz, aby przypominał o naszej pięknej Świątyni i o Kościele żyjącym  wśród nas. Trzecia inicjatywa to niespodzianka. Dowiemy się o niej w dzień Rocznicy. Dowiemy się o niej, choć nikt nie będzie nic mówił – przynajmniej od razu.
    1. Zapraszamy do czynnego włączenia się w 30 rocznicę konsekracji Kościoła. Nie bądźmy tylko biernymi cegłami tego kościoła – bo one już są i robią swoje ale aktywnymi, żywymi kamieniami Świątyni Boga. Każdy coś małego może w tym zakresie uczynić.
    2.   Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli w ostatnim tygodniu : śp. Stanisław Żużewicz, Krzysztof Bury i Sławomir Kawczak. Polećmy Miłosierdziu Bożemu …..