Ogłoszenia Duszpasterskie – XIII Niedziela w roku liturgicznym

1. W najbliższy poniedziałek przyjmiemy w naszej parafii rowerową pielgrzymkę do Częstochowy z diec. koszalińsko-kołobrzeskiej. Ma być ok. 120 pielgrzymów. Chętnych do pomocy zapraszamy w poniedziałek od godz. 9.00. Zwyczajem lat poprzednich przygotujemy zupę dla Pielgrzymów.
  2. W czasie wakacji w niedzielę nie ma Mszy Św. o godz. 12.30 i 16.00 a jest Msza Św. o godz. 19.00. Na filiach Msze Św. w Pietronkach i Strzelcach będą o godz. 19.30 w sobotę a o godz. 12.30 w niedzielę w Milczu.
  3. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nas w zorganizowaniu Uroczystości z racji 30 rocz. konsekracji naszego kościoła.
  4. Bardzo serdecznie dziękujemy Żywemu Różańcowi naszej parafii za ufundowanie z racji 30 -lecia konsekracji naszego kościoła – nowego kielicha , nowych kryształowych ampułek i pateny używanej przy rozdawaniu Komunii Św.
  5. 5. Bardzo serdecznie dziękujemy jednej rodzinie z naszej parafii, która zadbała o to, aby nasz kościół nie był już dłużej niemy. Dzwony już brzmią, choć na innych zasadach, ale na dzień dzisiejszy w jedyny możliwy sposób. Temat jest rozwojowy. Bóg zapłać.
  6. Nasi ministranci i dzieci ze Scholi Dziecięcej wrócili szczęśliwie z wakacji. Dziękujemy ks. Markowi za organizację oraz rodzicom za współpracę. Dziękujemy również tym, którzy pomogli od strony finansowej zorganizować wyjazd. Mamy nadzieję, że przyczyni się on do dalszego rozwoju tych grup duszpasterskich, które jak dotąd są stale obecne i widoczne w naszym kościele.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca (modlimy się w intencji powołanych do Służby Bożej jak i o nowe powołania), pierwszy piątek (okazja do spowiedzi od 16.30 – 17.30, Nabożeństwo do NSPJ przed Mszą Św.) oraz pierwsza sobota miesiąca (Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy o godz. 8.00 i nabożeństwo po Mszy Św.
  8. W niedzielę 22.lipca będziemy gościć w naszej parafii Bp-a Zygmunta ROBASZKIEWICZA MSF – biskup ordynariusz diecezji Morombe na Madagaskarze. Będzie z nami się modlił na Mszach Św. o godz. 9.30 i 11.15. Ofiary przeznaczymy na misje w Jego diecezji na Madagaskarze.
  9. 9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli w ostatnim tygodniu : śp. Mieczysława Pleśnierska i Henryk Pierdzioch . Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu …..