Ogłoszenia Duszpasterskie – XVI Niedz. zw. 23.07.2017

 

 

  1. Od tygodnia trwa budowa nowych , głównych schodów wejściowych do kościoła . Schody będą wykonane z trzycentymetrowych płyt granitowych .  Płyty  w tej warstwie, po której chodzimy są antypoślizgowe a te części, które widzimy będą z granitu polerowanego (czyli krawędzie i podstopnie. ) Dzięki tym zabiegom schody mają być zarówno praktyczne jak i estetyczne. Część efektu końcowego możemy już zauważyć dzisiaj. Za tydzień może już być efekt końcowy. Koszt tej inwestycji to 32 000 PLN. Na taki wydatek inwestycyjny parafia jest prawie przygotowana :) Wg. naszego parafialnego planu drugie i trzecie schody do kościoła miały być robione w przeszłym roku. Na kolędzie jednak wiele razy słyszeliśmy zapewnienia, że jak będzie budowa nowych schodów to jeszcze coś dorzucimy. Gdyby była taka wola Parafian to może by się udało zrobić choć jeszcze jedne schody (koszt tych  z podjazdem dla wózków inwalidzkich to 15 tys. PLN). Gdyby ktoś chciał się włączyć w to dzieło to prosimy o imienne  ofiary w kopertach z adresem, aby potem upamiętnić ofiarodawców. Mamy pewien pomysł jak to czynić. W dzisiejszych czasach nie ma żadnych możliwości, aby mobilizować tych, którzy nie angażują się – bo to stwarza tylko dodatkowe problemy ale można upamiętniać dobro, które oprócz zła dzieje się na świecie i to nawet należy czynić. Powinniśmy jako parafia pisać własną , piękną historię a nie czekać na to, aż nieżyczliwi  nam ją za nas napiszą – bo będąc w niebie moglibyśmy się mocno zdziwić. Za wszelkie przejawy odpowiedzialności za naszą parafialną świątynię już dziś składamy serdeczne  ” Bóg zapłać”. Ja osobiście bardzo się cieszę , że nowe schody będą zapraszać wszystkich do naszej pięknej Świątyni.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy mimo wakacji wzięli udział w Nabożeństwie Fatimskim i dziękuję ks. Krzysztofowi Januchowskiemu za piękne kazanie.

 

  1. W najbliższy wtorek przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących . W związku z tym, zgodnie z tradycją naszej parafii w niedzielę 30 lipca , po każdej Mszy Św. począwszy od soboty – godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie pojazdów. Ktoś powie : mój samochód był święcony rok temu. Dobrze, że był ale modlitwa szczególna choćby raz w roku w intencji szczęśliwych podróży każdemu się przyda. Zachęcamy również do rozpoczynania każdej podróży od krótkiej modlitwy.
  2. Przypominamy, że przez lipiec i sierpień obowiązuje wakacyjny rozkład Mszy Św. w niedziele : 8.00 ; 9.30 ; 11.15. 19.00 oraz 30 w Milczu i 18.00 w sobotę a także w sobotę o 19.15 w Pietronkach i Strzelcach. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym Parafianom, że pięknie wpasowali się w nowy rozkład. Przy dobrej woli wszystko jest możliwe.
  3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Kingę, we wtorek św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa, w środę – św. Joachima i Annę a w sobotę – św. Martę.

 

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wsólnoty parafialnej śp.Zenona Kapsiaka z ul. Witosa i śp. Władysława Żłobińskiego  z ul. Kwiatowej  . Wieczny odpoczynek….
Print Friendly, PDF & Email