Ogłoszenia parafialne 18.02.2018

  1. W ubiegły czwartek miała miejsce w naszej parafii wizytacja Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, która zawsze odbywa się przed wizytacją biskupią. Księża wizytatorzy wyjechali raczej zadowoleni. Teraz przed nami jeszcze przygotowanie wizyty ks. Prymasa.
  2. Rozpoczęliśmy już Okres Wielkiego Postu. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 17.00. Dla dorosłych – w piątki o godz. 18.00 i dla młodzieży w najbliższym tygodniu Droga Krzyżowa w kościele św. Floriana.
  3. „Gorzkie Żale” będą w naszej parafii o godz. 15.00 potem będzie Msza Św. bez kazania o godz. 16.00 a po zakończeniu Mszy Św. w dzisiejszą niedzielę rozpocznie się Kurs Przedmałżeński, który będzie trwał do 5 niedzieli Wielkiego Postu włącznie. Zapraszamy wszystkich, którzy zamierzają wstąpić w Związek Małżeński. Przypominamy, że Msza Św.  po „Gorzkich Żalach” jest pomyślana szczególnie dla uczestników „Gorzkich Żali” – dlatego jest bez kazania. Pozostałe osoby proszone są o wybór innej Mszy Św. – chyba, że nie ma takiej możliwości.
  4. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Poprowadzi je ks. Maciej Chmielewski – egzorcysta diecezji bydgoskiej. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Św. niedzielnych – włącznie z Mszą Św. w sobotę o godz. 18.00 oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach Św. o godz. 8.00 i 18.00. Przed każdą Mszą Św. wieczorną od poniedziałku do środy włącznie , godzinę przed Mszą Św. czyli od godz. 17.00 będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Bardzo serdecznie prosimy o zarezerwowanie sobie czasu  na rekolekcje. Jest to jeden z najważniejszych okresów w życiu parafii. Każdemu z nas potrzeba czasu na spotkanie z Bogiem, na przybliżenie się do Niego ale również na poznawanie Boga i lepsze rozumienie doktryny Kościoła, który współtworzymy.   Wykorzystajmy więc jak najpełniej ten szczególny czas łaski.
  5. Z bieżących spraw materialnych parafii : A) na plebanii – obok biura parafialnego zostało przygotowane specjalne miejsce do spotkań gł. z parami narzeczonych, którzy przygotowują się do małżeństwa. Chodziło o to, aby to pomieszczenie nie przypominało atmosfery typowego urzędu ale aby miało charakter mniej oficjalny a zarazem bardziej domowy. Będzie ono również czasem pełnić funkcje drugiego biura – jak jest większy tłok – np. przy rezerwacjach Mszy Św. a jak trzeba – będzie również biurem proboszcza. Myślę, że inwestycja była bardzo potrzebna i przyda się nam wszystkim. B) w ubiegłym tygodniu zawisły cztery obrazy  patronów ministrantów w zakrystii ministranckiej    oraz dwa nowe obrazy w sali za kuchnią – zwaną coraz częściej salą historyczną (po obrazach tam się znajdujących) – koszt za 6 obrazów-1140 zł. Może ktoś powie dużo – ale jest za to godnie. My musimy zwracać uwagę również na wychowanie młodego pokolenia. Dzisiaj Szkoły wyglądają już pięknie – my nie możemy odbiegać od pewnych standardów  a nawet powinniśmy nieco wyprzedzać to, co przeciętne.  C) – zapłaciliśmy również w ostatnim czasie rachunek za 2 miesiące użycia gazu w naszym kompleksie kościelnym – wynosił 8 tys. zł. (bez 20 zł.)  
  6. W najbliższym tygodniu – w związku ze zbliżającą się wizytacją ks. Prymasa zapraszamy na krótkie, nieobowiązkowe spotkania młodzież ze starszych grup przygotowujących się do Bierzmowania. Spotkanie nie jest obowiązkowe, bo są wakacje ale może niektórzy spędzają je w domu i zechcą znaleźć czas. W poniedziałek zapraszamy młodzież z grupy charytatywnej, we wtorek młodzież z grupy plastycznej, w środę – młodzież z grupy muzycznej i w czwartek – młodzież z grupy liturgicznej. Wszystkie spotkania po wieczornej Mszy Św.
  7. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mieczysławę Łech, Stefanię Wojciechowską i Halinę Jagła. Wieczny odpoczynek ….
Print Friendly, PDF & Email