OGŁOSZENIA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Decyzją Ks. Abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, z dniem 30 czerwca posługę w naszej parafii kończy ks. Maciej Sławinowski i zostaje przeniesiony do parafii pw. św. Mikołaja i Konstancji w Gniewkowie. Na jego miejsce został skierowany ks. Marek Salwa, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. bł. Michała Kozala w Janikowie. Ks. Macieja pożegnamy w sobotę 24 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Już dzisiaj od godz. 14.30 zapraszamy na nasz festyn parafialny. Przy wyjściu z kościoła do nabycia losy loterii fantowej w cenie 5 zł. Do każdego losu jest przypisana konkretna nagroda. Wszystkie losy wezmą udział w losowaniu nagród głównych, które odbędzie się pod koniec festynu. Odbiór nagród odbywa się po każdej Mszy Świętej w pomieszczeniach pod kościołem (wejście jak do kaplicy bocznej i schodami w dół).

Tak jak już zapowiadaliśmy, wystąpią dla nas:

 • Trzej Tenorzy Polscy
 • Schola młodzieżowa, która w tym roku obchodzi 30 – lecie.

Kulminacyjnym punktem festynu będzie losowanie nagród głównych, które rozpocznie się ok. 19.00.

Będzie można wziąć udział w zabawie „KOCHAM CIĘ PARAFIO”, która odbywać się będzie na scenie.

Jako, że jest to festyn rodzinny, PRAGNIEMY ZAPROSIĆ DO WSPÓLNEJ ZABAWY CAŁE RODZINY. Każda chętna familia otrzyma „KARTĘ RODZINY”. Do wykonania będzie pięć różnych konkurencji, które na razie niech pozostaną tajemnicą (każdy z członków rodziny będzie zaangażowany). Dla najlepszych czekają atrakcyjne nagrody. Dodatkową konkurencją będzie strzelanie z wiatrówki.

 Oprócz wrażeń artystycznych i sportowych, BĘDZIE TAKŻE COŚ DLA CIAŁA :), czyli tradycyjne stoiska z jedzeniem (drodzy kucharze domowi – niedzielny obiad macie z głowy ;)). Będzie kiełbasa z grilla, naleśniki, czerwony barszcz z pasztecikiem. To wszystko będziemy mogli przegryźć słodkościami oraz popić napojami (kawa, herbata, oranżada).

 DLA NAJMŁODSZYCH będą dmuchańce oraz „strefa dziecka”, gdzie malusińscy będą mogli wymalować swoje twarze i tak przyozdobieni występować w różnych grach i zabawach.

Nie zapominamy także o ZDROWIU. Będziemy mogli zmierzyć cukier i ciśnienie.

GORĄCO ZAPRASZAMY OD GODZ. 14.30 DO WSPÓLNEJ ZABAWY.

 1. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca – zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Wspólną modlitwę rozpoczniemy różańcem o godz. 17.00, następnie Msza św. o godz. 17.30, a po Eucharystii udamy się w procesji modlitewnej wokół kościoła. Nabożeństwo zakończymy przy figurze Maryi Niepokalanej. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.
 2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia obowiązuje udział we Mszy św., którego nie zastępuje udział w samej procesji. W wigilię Uroczystości – w środę 14 czerwca o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Św. z formularza Uroczystości. W czwartek Msze Św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 9.00, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Bezpośrednio po jej zakończeniu będzie sprawowana Msza św. w kościele św. Floriana.

Gorąco zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w Procesji. Niech to będzie manifestacja naszej wiary i prośba do Chrystusa Eucharystycznego, aby błogosławił naszej rzeczywistości.

 1. W piątek i sobotę procesja po wieczornej Mszy Św. a w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.30.
 2. Wzorem lat ubiegłych przy wejściu do kościoła będzie wystawiony kosz na kwiaty, które będą wykorzystane w procesjach. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty w środę o godz. 16.30 w kościele. Rodziców i dziadków prosimy o mobilizację dziewczynek 😊
 3. Podobnie jak w zeszłym roku, w oktawie Bożego Ciała sprawowana będzie Msza Święta z procesją do 4 ołtarzy poza kościołem parafialnym. W sobotę o godz. 19.30 w Milczu i we wtorek 20 czerwca o godz. 19.00 w Ratajach.
 4. Okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz. 16 do 17.
 5. W przyszłą Niedzielę o 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci ze scholi i rodziców ministrantów wyjeżdżających na wakacje do Kołobrzegu.

Tego dnia też dzieci i ministranci będą zbierać do puszek ofiary na ten cel. Niech nasza ofiara będzie formą podziękowania dla nich za cały rok służby.

Print Friendly, PDF & Email