Ogłoszenia parafialne 10.12.2016 II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Jeszcze w dzisiejszą niedzielę można wylosować rodzinę, dla której możemy przygotować paczkę świąteczną. Zostało jeszcze kilka losów. Paczki prosimy dostarczyć do zakrystii lub biura parafialnego do 18.grudnia. Dystrybucją paczek zajmie się młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania. Bardzo chętnie podjęli się tego zadania.
 2. Dzisiaj i w najbliższą niedzielę można nabywać opłatki na stół wigilijny i Świece, które są „Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom”. Zakupując taką świecę uczestniczymy w największej akcji charytatywnej w Polsce i pomagamy dzieciom z najuboższych rodzin.  Bieda w Polskich rodzinach bardzo się zmniejszyła w ostatnich latach, ale w każdym społeczeństwie znajdą się ludzie potrzebujący.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom i dziadkom za umożliwienie dzieciom uczestnictwa w Roratach. W ubiegłym tygodniu na każdych „Roratach”  kościół był prawie wypełniony.   To jednak nie oznacza, że nie może nas być więcej. Dalej zapraszamy wszystkich. Jak myślę sobie, o moim życiu religijnym, to mnie „Roraty” mocno ukształtowały, miały duży wpływ na moje życie. Tak pewnie było w życiu wielu z nas. Nie zabierajmy tej okazji dzieciom. Z podziwem i wdzięcznością patrzymy na niektórych rodziców, którzy znajdują czas i towarzyszą dzieciom w przygotowaniu na Święta Bożego Narodzenia.
 4. We wtorek po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie „Kręgu Biblijnego”. Ze względu na spowiedzi adwentowe i kolędę będzie to ostatnie spotkanie. Kolejne odbędzie się po wakacjach zimowych.
 5. Od środy w naszym dekanacie rozpoczynają się spowiedzi adwentowe. Z tego względu nie będzie przez Adwent i okres kolędy adoracji Najświętszego Sakramentu w piątki od 16.00- 17.00.  (z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca, kiedy to adoracja będzie od 15.00 – do 17.15)
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Łucję a w czwartek – św. Jana od Krzyża.
 7. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii będzie w najbliższą sobotę – przed III niedzielą Adwentu.  W następną niedzielę będzie już Wigilia. W tym roku przypada najkrótszy Adwent – wszystko biegnie więc jeszcze szybciej niż normalnie.
  Spowiedź w naszym kościele przed południem : od godz. 9.00- 10.00 i od 10.30- 12.00.
  Po południu od 15.00 – 16.00 i od 16.30- 17.30
  oraz wieczorem – od godz. 19.15 do ostatniego penitenta. Na filiach spowiedź adwentowa od 16.40 do ostatniego penitenta. Od spowiedzi parafialnej dzieli nas tylko tydzień od Świąt. Termin wydaje się być bardzo wygodny i możliwości jest też dużo. W miarę realnych możliwości wykorzystajmy ten czas. Do czwartku włącznie jesteśmy na spowiedziach w innych parafiach – będziemy wracać bezpośrednio na Msze Św.
 8. Roraty dla młodzieży w najbliższy piątek o godz. 19.30 w naszym kościele . Zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania oraz starszą młodzież. Następne w kolegiacie za tydzień o 18.30
 9. Przypominamy rodzicom, szczególnie dzieci pierwszokomunijnych o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Św. Nic tak dobrze nie wychowuje, jak wspólne uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii.
Print Friendly, PDF & Email