Ogłoszenia parafialne 17.12.2016 III NIEDZIELA ADWENTU

 1. Paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących prosimy dostarczyć do zakrystii lub biura parafialnego do 18.grudnia, czyli do jutra. Młodzież z grupy charytatywnej zajmie się Dystrybucją paczek. Bardzo serdecznie dziękujemy ofiarodawcom. Jest to świadectwo naszej miłości.
 2. Dzisiaj można nabywać opłatki na stół wigilijny i Świece, które są „Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom”. Zakupując taką świecę uczestniczymy w największej akcji charytatywnej w Polsce i pomagamy dzieciom z najuboższych rodzin.  Bieda w Polskich rodzinach bardzo się zmniejszyła w ostatnich latach ale w każdym społeczeństwie znajdą się ludzie potrzebujący, zgodnie ze słowami Pana Jezusa „Ubogich zawsze będziecie mieć pośród siebie”. – może właśnie po to, aby wykazać się z miłości.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom i dziadkom za umożliwienie dzieciom uczestnictwa w Roratach. W ubiegłym tygodniu na każdych „Roratach”  kościół był prawie wypełniony.  Przed nami ostatni tydzień rorat. Zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek na godz. 17.30. Życzymy dzieciom wytrwałości.
 4. Jesteśmy parafią, która posiada relikwie św. Jana Pawła II i w związku z tym informujemy, że każdego 16 dnia miesiąca, począwszy od lutego, kiedy odprawiamy nabożeństwo do Świętego, przed Mszą Św. będziemy odmawiać różaniec, którego uczył nasz Wielki Rodak. Jest to inicjatywa „Żywego Różańca”, za którą serdecznie dziękujemy i ją całym sercem popieramy.
 5. Najbliższy czwartek to dzień spowiedzi w Kolegiacie Chodzieskiej. Kto nie dał rady wyspowiadać się w wolną sobotę – ma jeszcze szansę w czwartek.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła nie ma wspomnień – koncentrujemy się na bezpośrednim przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Każdy dzień posiada oddzielny formularz mszalny.
 7. W najbliższą niedzielę przypada IV niedziela Adwentu i zarazem dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Tak się w tym roku kalendarzowo złożyło. Jako ludzie wierzący jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Św. w niedzielę i w każde święto Bożego Narodzenia. Msze Św. w IV niedzielę Adwentu wg. planu niedzielnego – oprócz Mszy Św. o godz. 16.00 (to już czas przygotowania do Wigilii) Postarajmy się zatem o udział we Mszy Św. do godz. 12.30
 8. Pasterka w naszym kościele o godz. 23.00 – tak, jak w latach ubiegłych. Msze Św. w Pierwsze i drugie Święto Bożego Narodzenia tak, jak w każdą niedzielę.
 9. Roraty dla młodzieży w najbliższy piątek o godz. 18.30 w naszym kościele. Zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania oraz starszą młodzież. Będą to ostatnie roraty dla młodzieży.
 10. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom za udział w sobotniej spowiedzi adwentowej. Parafia po spowiedzi jest z całą pewnością dużo lepszą parafią. W tym roku jakby więcej ludzi przystępowało do Sakramentu pojednania w okresie Adwentu. Nie koniecznie więc się cofamy. :)
 11. Bardzo serdecznie w imieniu „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” dziękujemy wszystkim, którzy zakupili świece wigilijną – wspomagając tym samym największą akcję charytatywną w Polsce.
Print Friendly, PDF & Email