Ogłoszenia Parafialne – 25 Niedziela w roku Liturgicznym

      OGŁOSZENIA PARAFIALNE
24.09.2016

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pięknej inicjatywie, związanej z zakończeniem Roku Fatimskiego czyli w „Różańcu do granic”. Propozycja ta polega na tym, że udajemy się na granice naszej Ojczyzny i oplatamy całą Polskę modlitwą różańcową za Ojczyznę i świat. W akcji bierze udział 22 diecezje przygraniczne oraz wyznaczono ponad 2 tys. kościołów stacyjnych. Aby otoczyć Polskę modlitwą różańcową potrzeba ok. miliona Polaków. W naszej parafii jest już 10 chętnych . Mamy nadzieję, że przynajmniej jeden autobus naszych Parafian zasili tę modlitwę. Będzie to również wspaniałe świadectwo wiary wobec dzisiejszej Europy. Kto wie – może będzie to wydarzenie zmieniające losy Polski. Z pewnością będzie to wydarzenie historyczne. Zachęcamy wszystkich a szczególnie ludzi młodych. To gł. o waszą przyszłość będziemy się modlić. Jest okazja, aby losy świata  wziąć w swoje ręce. Zapraszamy wszystkich odważnych.
  2. W tym tygodniu wyjątkowo we wtorek odbędzie się spotkanie „Kręgu Biblijnego”.
  3. W najbliższy czwartek, po Mszy Św. spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy w październiku przystąpić mają do tego sakramentu.
  4. W najbliższą środę po Nowennie odbędzie się spotkanie „Żywego Różańca”. Zapraszamy wszystkich członków – będziemy omawiać sprawy „Różańca do granic” w parafii.
  5. W przyszłą niedzielę , przed kościołem będzie można złożyć podpis pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcje”. Wciąż nie możemy sobie poradzić z przyzwalaniem na zabijanie dzieci nienarodzonych. Czasem udziela się nam myślenie świata w tym zakresie. Nie mamy jednak prawa decydować za innych o ich życiu. Każdy ma prawo do życia. Bez tego fundamentu mentalnego nie zbudujemy żadnej pozytywnej rzeczywistości. Dzisiaj potrzeba naszej odwagi i świadectwa oraz powrotu do źródeł bożego myślenia. Wielu dziś uważa, że ma prawo zmieniać plany Bogu. Oby Bóg nie zmienił czasem naszych planów. Te osoby, które chcą poprzeć projekt obywatelski proszone są o zabranie dowodu osobistego – bo będzie potrzebny PESEL.
  6. Bardzo serdecznie prosimy, aby Rodzice pamiętali o umożliwieniu swoim dzieciom uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. Niech niedzielna Msza Św. stanie się dla każdej rodziny centralnym punktem każdego Dnia Pańskiego. Sześć dni ma człowiek dla siebie. Nie skąpmy Panu Bogu Jego dnia. Dzieci zachęcamy do prowadzenia kalendarza liturgicznego a Rodziców , aby uczyli swoje dzieci, tego, co najważniejsze. Słowa te adresujemy również do rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Przy okazji dziękujemy wielu rodzinom naszej parafii za piękne świadectwo coniedzielnej Mszy Św. Ma ono wielką moc.
  7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła w poniedziałek wspominamy bł. Władysława z Gielniowa, w środę – św. Wincentego a Paulo, w czwartek – św. Wacława, w piątek – Święto św. Archaniałów Michała, Gabriela i Rafała a w sobotę wspomnienie św. Hieronima.

8.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej przeszli do wieczności : śp. Szczepan Górski z ul. Kwiatowej i Rafał Drop z ul. Kruczkowskiego . Wieczny odpoczynek …

Print Friendly, PDF & Email