Ogłoszenia parafialne 26.11.2017 Uroczystość Chrystusa – Króla Wszechświata

 1. Wszystkim zaangażowanym w muzykę kościelną w naszej parafii z okazji Dnia Patronki -św. Cecylii składamy serdeczne życzenia i zarazem dziękujemy za umiejętność poświęcenia czasu i talentów na rzecz chwały Bożej
  i dobra wspólnego. Dziękujemy również naszym chórom i scholii  młodzieżowej za podjęcie trudu asystencji przy gł. Mszy Św. – Sumie. Od nowego roku kalendarzowego Msza Św. o godz. 9.30 będzie Sumą. Będzie sprawowana w sposób najbardziej uroczysty – z odpowiednią asystą liturgiczną i muzyczną. Wracamy więc do starej i przepięknej tradycji Kościoła. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie zaangażowanie bardzo wielu ludzi dobrej woli.
 2. W najbliższy czwartek , o godz. 18.30 – Msza Św. w Rycie Trydenckim. Ks. Kamil serdecznie zaprasza. Przed Mszą Św. jest zawsze krótki komentarz, więc nawet ktoś niezorientowany w tej liturgii może w niej świadomie uczestniczyć.
 3. W dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla 10 kandydatów, na Mszy Św. o godz. 11.15 zostanie w sposób uroczysty przyjętych do Służby Liturgicznej. Chłopcy przeszli odpowiednie przygotowanie i będą mogli w pełni Służyć Panu Bogu przy ołtarzu. Gratulujemy nowym Ministrantom i dziękujemy Rodzicom za piękną współpracę. Nic tak dobrze nie wychowuje , jak bliskość Pana Boga. Ja osobiście dziękuję ks. Markowi za mądre prowadzenie Służby Liturgicznej. Kilka lat pracy wcześniejszej i obecne rozwiązania powodują rzeczy niemożliwe – mamy dziś ministrantów nawet w dni powszednie na Mszy Św. Służbie Liturgicznej życzymy dalszego rozwoju i zapraszamy nowych kandydatów.
 4. W tym roku pragniemy kontynuować – przy okazji Świąt Bożego Narodzenia akcję zapoczątkowaną przez
  ks. Macieja : „Paczka dla potrzebujących rodzin”. W latach ubiegłych byliśmy nie jeden raz bardzo mile zaskoczeni ogromem dobra, która jest w nas- Polakach. Parafianie, którzy pragną się również w tym roku zaangażować się w to szlachetne dzieło proszeni są o podejście w przyszłą niedzielę do zakrystii w celu wylosowania rodziny, dla której przygotują paczkę. Będzie tam załączony numer, który należy przykleić na przygotowaną paczkę oraz charakterystyka rodziny. Ostateczny termin składania paczek to 18 grudzień. Dzieło to ma bardzo wiele dobrych rezultatów : jest pomocą materialną ale również przekonuje o miłości w tym świecie, uczy nas samych przekraczać pewne ludzkie ograniczenia, jest piękną szkołą miłości dla młodszych w rodzinie przygotowujących paczkę, jest pięknym świadectwem dla wspólnoty Kościoła i świata a nawet księżom udowadnia, że miłość jest na świecie. Szczęśliwi są obdarowani ale również obdarowujący – czego chcieć więcej? Największym jednak sukcesem jest zwycięstwo Boga w naszych sercach i przykład miłości dla ludzi. Zgłosili się przedstawiciele naszej młodzieży i zadeklarowali chęć pomocy przy dostarczeniu paczek. Dobro jednak pociąga. Gdyby jeszcze byli chętni do dystrybucji paczek to serdecznie zapraszamy do współpracy.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła w czwartek obchodzimy Święto św. Andrzeja Apostoła a od przyszłej niedzieli wchodzimy w bezpośredni okres przygotowania do Bożego Narodzenia – czyli w Okres Adwentu. Roraty będą tak, jak w latach ubiegłych – w poniedziałki, środy i piątki.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Ze względu na Spowiedź Adwentową w tym miesiącu spowiedź w pierwszy piątek Grudnia będzie od godz. 16.00 – 17.30.
 7. W I sobotę miesiąca- Msza Św. Wynagradzająca Niep. Sercu MB za grzechy o godz. 8.00.
 8. W poniedziałek – w tym tygodniu , po Mszy Św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. III Gimnazjum. W następnym tygodniu będzie spotkanie klas siódmych.
 9. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Pawłowską z Rataj. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu….
Print Friendly, PDF & Email