Ogłoszenia parafialne 3.12.2016 I NIEDZIELA ADWENTU

  1. W dzisiejszą niedzielę oraz za tydzień można w zakrystii wylosować rodzinę, dla której przygotujemy paczkę świąteczną. Paczki prosimy dostarczyć do zakrystii lub biura parafialnego do 18.grudnia.
  2. W poniedziałek -4 grudnia w Zespole Szkół w Ratajach od godz. 9.00 – 14.00 można oddać krew.
  3. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, którego hasłem jest „Napełnieni Duchem Świętym”. To hasło towarzyszy nam już od tegorocznego bierzmowania. Ma nam przypominać, że Duch Św. jest w każdym z nas, ale potrzebna jest nasza aktywność, aby korzystać z Jego Darów.
  4. Rozpoczynamy  Adwent, czas bezpośredniego i radosnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy dzieci i wszystkich Parafian do udziału w Roratach. W naszym kościele będą odprawiane w poniedziałki, środy i piątki. W tym roku proponujemy razem z „Małym Gościem niedzielnym” roraty ze św. Józefem – strażnikiem  najcenniejszych darów Bożych. Dzieci otrzymają specjalne plansze i na poszczególnych Roratach kolejne obrazki. Najbardziej gorliwi zostaną nagrodzeni. Bardzo prosimy rodziców i dziadków o umożliwienie dzieciom uczestnictwa w Roratach. To będzie najwspanialsze postanowienie adwentowe dla dorosłych.
  5. 8 grudnia tj. w piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. w naszym kościele o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. Na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na tej Mszy Św. poświęcimy medaliki dzieciom. Po Mszy Św. – krótkie spotkanie z rodzicami.
  6. W najbliższy poniedziałek – po roratach odbędzie się spotkanie młodzieży z klas VII w ramach przygotowania do bierzmowania. Jest to spotkanie organizacyjne więc prosimy o obecność.
  7. W środę obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja.
  8. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii będzie w sobotę – przed III niedzielą Adwentu.
  9. Roraty dla młodzieży w najbliższy piątek o godz. 20.00 w kolegiacie a następne w naszym kościele za tydzień.
  10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Koczorowskiego. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu….
Print Friendly, PDF & Email