Ogłoszenia parafialne – 5 Niedz. Wielkiego Postu

18.03.2018

V  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już daninę diecezjalną. Od każdego mieszkańca parafii musimy odprowadzić rocznie prawie 6 zł., co przekłada się na sumę 42 tys. zł. Dlatego jesteśmy wdzięczni tym, którzy to rozumieją. Dotąd wpłynęło 211 danin , co stanowi nieco ponad 10 %. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary na rzecz kosztów ogrzewania naszego kościoła. Poprzedni zapłaciliśmy z ofiar kolędowych. Ofiary, które składamy na Mszy Św. zawsze są przeznaczane na utrzymanie parafii. Są to koszty ogrzewania, oświetlenia (ostatni rachunek to 2100 zł.) sprzątania świątyni, dekoracji kościoła , utrzymania plebanii i wikariatów.)
  2. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00 a dla młodzieży i chętnych będzie w tym tygodniu Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły na plakacie.
  3. Niedziela Palmowa będzie miała w tym roku wyjątkowy charakter. W naszym mieście będzie się odbywał Rejonowy Dzień Młodzieży – tym razem z udziałem Prymasa Wojciecha Polaka. Można skorzystać z nabożeństwa „Gorzkich Żali” w kościele św. Floriana o godz. 16.00 , po których przejdzie procesja z palmami do naszego kościoła i u nas będzie uroczysta Msza Św. celebrowana przez ks. prymasa ok. godz. 17.30. W naszym kościele tradycyjnie będą „Gorzkie Żale” o godz. 15.00 a o 15.45 Msza Św. bez kazania. Kto by chciał włączyć się w tę wyjątkową procesję z palmami przez miasto też zdąży to uczynić. Na procesję i Mszę Św. o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich a szczególnie młodych ludzi z naszego miasta. Wszyscy zaopatrzmy się w palmy – niech to będzie piękne i wyraziste świadectwo naszej wiary. Spodziewamy się ok. 200 gości z sąsiednich dekanatów. Po Mszy Św. będzie dla nich posiłek a o godz. 19.00 rozpocznie się już czwarte  Chodzieskie Misterium Męki Pańskiej na placu przy naszym kościele. Szczególnym Gościem będzie również sam ks. Prymas. Będzie się więc dużo działo – skorzystajmy z tej okazji.
  4. W związku z Misterium bardzo prosimy o opróżnienie parkingu przed naszym kościołem, bo tam, za zgodą władz miasta będą ustawione sceny.
  5. W Chodzieży spowiedź wielkanocna będzie w parafii św. Floriana w sobotę przed Niedzielą Palmową a u nas w poniedziałek po Niedzieli Palmowej.
  6. Dzisiaj – po Mszy Św. o godz. 11.15 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Po spotkaniu będzie można nabyć książeczki dla dzieci.
  7. Dysponujemy już zdjęciami z błogosławieństwa rodzin, którego na zakończenie Mszy Św. udzielał ks. Prymas. Kto jest zainteresowany zdjęciem można je zobaczyć i nabyć w zakrystii po Mszach Św.
  8. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zygmunt Klofik z ul. Ludowej i śp. Krystyna Szymkowiak z ul. Ofiar Gór. Morz. Wieczny odpoczynek ….