Ogłoszenia parafialne 7 stycznia 2018

 1. Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w naszym kościele w dniu 7 stycznia o godz. 16.50. Usłyszymy niektóre utwory z naszej parafialnej płyty ale również wystąpi Septet Instrumentów Dętych, który uświetnił naszą „Pasterkę” oraz będzie też niespodzianka.
 2. Bardzo prosimy dzieci o przyniesienie planszy z obrazkami z „Rorat” w niedzielę 7 stycznia (można złożyć je również w czasie koncertu – w Żłóbku będzie specjalnie przygotowany koszyk) – pogrupujemy wszystkie plansze wg. ilości udziału w „Roratach” i w niedzielę 14 stycznia na Mszy dziecięcej będą pamiątki za uczestnictwo w „Roratach”.
 3. W ubiegłym tygodniu została wyremontowana i wymalowana zachrystia Służby Liturgicznej. Została już zrobiona jedna nowa szafa na stroje liturgiczne ministrantów i lektorów, a w najbliższym czasie powstaną jeszcze dwie. Każdy ministrant ma trzy rewerendy, 3 pelerynki i na to musi być miejsce. A liczba ministrantów – jak sami zauważamy – ciągle rośnie, co nas bardzo cieszy :). W ramach przygotowania do wizytacji ks. Prymasa zostanie jeszcze wyremontowana sala Chóru parafialnego. W ten sposób zostanie nam tylko jedna sala do remontu.
 4. W najbliższą niedzielę składkę przeznaczymy na koszty ogrzewania kościoła i całego kompleksu kościelnego.       Bardzo prosimy wszystkich parafian o odpowiedzialność w tym zakresie. Nie raz wydaje się nam, że my nie   musimy składać ofiar albo wrzucimy coś tam dla oka ale wtedy inni płacą za nas. Gdyby w zimie nasza ofiara wynosiła 2 zł. – to nie trzeba by ogłaszać składek na ogrzewanie. Ja osobiście bardzo przeżywam sytuację, kiedy muszę o coś prosić – ale proszę, bo muszę. Przy pewnej odpowiedzialności wszystkich nie byłoby takich dylematów. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy są w stanie złożyć te dwa złote i więcej na ofiarę mszalną – bez Was byłoby jeszcze znacznie trudniej.

Biuro parafialne czynne w czasie kolędy w środy od 10.00- 11.00 a sprawy ważne prosimy załatwiać po Mszy Św. porannej.

 PLAN KOLĘDY

 • Poniedziałek – 8.01.  ul. Akacjowa nr parzyste i nieparzyste – 2 kapłanów oraz ul. Brzozowa, Jodłowa i Sosnowa – 1 kapłan.
 • Wtorek – 9.01. 2018 – od 15.00 Zielone Wzgórza – całość – 1 kapłan;  Os. Wierzbowe i Dębowe – 1 kapłan; ul.Łąkowa , Wspólna, Makowa i Kwiatowa – 1 kapłan
 •  Środa – 10.01.2018 – od 15.00 ul. Ofiar Gór Morzewskich  – 3 kapłanów.
 • Czwartek -11.01.2018- ul. Okrzei (1 kapł.) ,ul. Padarewskiego 4 – 26 (2 kapł.)  i ul. Padareskiego 3, 6, 9 (3 kapł.)
 •  Piątek – 12.01.2018    ul. Paderewskiego 11 i 15 (1 kapłan)  oraz  15 i 17 (2 kapłan)
 •  Sobota 13.01.2018 – od godz. 10.00 – Milcz wg. stałego planu.
 • Niedziela  – 14.01.2018 – od 15.00 ul. Paderewskiego 3 do 9a i Paderewskiego 9  b, c, d
 • Poniedziałek 15.01.2018 – od 15.00  – ul. Piłsudskiego 2 i domy od nr 1 (1 kapłan); ul. Piłsudskiego 4 i 6

 

Print Friendly, PDF & Email