Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa

1. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom i dziadkom dzieci pierwszokomunijnych za umożliwienie dzieciom uczestnictwa w Białym Tygodniu. Dzieci zasadniczo wytrwały do końca . Zachęcamy dziewczynki do zaangażowania się w sypanie kwiatków i śpiewanie w Scholii Dziecięcej a chłopców do wstąpienia do grona Ministrantów. Prosimy też rodziców o zachęcenie dzieci.
  2. W tym roku Uroczystość Odpustowa przypada w Uroczystość Bożego Ciała dlatego jesteśmy zmuszeni przenieść ją na dwa dni wcześniej. Informujemy, że Odpust Parafialny przeżyjemy w tym roku we wtorek o godz. 18.00. Sumę Odpustową odprawi były proboszcz naszej parafii ks. Jan Świerniak – w 50 rocz. swoich święceń kapłańskich a kazanie wygłosi ks. proboszcz Marek Jański – były wikariusz w naszej parafii.
  3. Przeżywamy miesiąc maj. Zachęcamy do korzystania z nabożeństw majowych . W kościele parafialnym nabożeństwo po Mszy Św. wieczornej.
  4. Dzisiaj, po Mszach Św. będzie rozprowadzana książka p. Mikołaja Wełnica „Dzieje parafii św. Floriana w Chodzieży w latach 1918 – 2018 – przez 70 lat to była również nasza parafia. Jest też zawarta historia powstania naszego kościoła. Serdecznie polecamy
  5. Informujemy, że dzieci przeżyją swoją pierwszą rocznicę I Komunii Św. w niedzielę – 3 czerwca na Mszy Św. o godz. 11.15. Spowiedź dla tych dzieci i tych, którzy praktykują pierwsze piątki miesiąca będzie na pierwszy piątek czerwca – czyli 1 czerwca. Zapraszamy do świętowania wszystkie dzieci , które przystąpiły do pierwszej komunii w zeszłym roku.
  6. Dziękujemy tym, którzy już włączyli się w przygotowanie Festynu na 30 lecie konsekracji naszego kościoła ale sprawa jest rozwojowa – więc na kolejne spotkanie zapraszamy we wtorek po Nabożeństwie majowym. Część planu już jest. Jeśli chodzi o stronę artystyczną to przedstawia się ona dość bogato i będzie związana z moją dotychczasową działalnością na gruncie muzyki ewangelizacyjnej. Najpierw wystąpią uczniowie naszej Szkoły Muzycznej „Pro Arte” a następnie cztery zespoły z którymi kiedyś pracowałem. Będzie to takie muzyczne podsumowanie na 30 lat kapłaństwa. Osobiście bardzo się cieszę z tego spotkania i bardzo bym chciał się podzielić moją radością również z moimi Parafianami. Moja intencja jest szczera. Jak będzie przyjęta? Może już wchodzimy na ten etap, że jak dobrzy znajomi dzielimy się ze sobą nie tylko problemami ale i osiągnięciami. Mam nadzieję , że będzie to miłe dla wszystkich spotkanie.
  7. W przyszłą niedzielę dzieci ze scholii i ministranci będą stali przed kościołem z puszkami. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć wakacyjny wyjazd dzieci z naszej parafii, które służą w kościele, to będzie można złożyć na ten cel ofiarę. Bóg zapłać.
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli w ostatnim tygodniu : śp. Jerzy Skarbiński, Józef Kępa, Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu …..