Ogłoszenia Parafialne – VI Niedziela Wielkanocna – 6.05.2018

1. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za piękną współpracę w przygotowaniu dzieci oraz za dar ołtarza dla parafii, na który złożył się ornat, nowy sprzęt przenośny do nagłośnienia np. procesji (wartość 1100 zł.) oraz koszt sprzątania kościoła. W tym roku już po raz drugi konserwowaliśmy posadzkę i ja dowiedziałem się, że nasze marmury w kościele mają piękne kolory. Może z biegiem czasu uda się uzyskać jeszcze lepszy efekt. Czasem trudno sobie pewne rzeczy wyobrazić ale firma pracowała od 8.00 do 22.00 z małymi przerwami, zajmując się tylko posadzką. Wszystkim rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy i prosimy o dalszą współpracę w wychowywaniu religijnym dzieci. Do Was należy decyzja.
  2. Od jutra rozpoczynamy „Biały Tydzień” dla wszystkich dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii Św. W poniedziałek dzieci otrzymają obrazki (zgodnie z sugestią rodziców), we wtorek obrazki do pierwszych piątków miesiąca, w środę włączymy się w akcję misyjną. Polega ona na tym, że dzieci składają ofiarę na rzecz swoich rówieśników w krajach biednych. Każdy otrzyma pamiątkowy obrazek i okolicznościową kopertkę, którą przyniesiemy w czwartek i złożymy w procesji z darami , w piątek po Mszy Św. będzie możliwość odbioru filmu z uroczystości a w sobotę – zdjęć.
  3. Przeżywamy miesiąc maj. Zachęcamy do korzystania z nabożeństw majowych ( w naszej parafii jest sześć takich nabożeństw każdego dnia – nie jest więc jeszcze źle :). W kościele parafialnym nabożeństwo po Mszy Św. wieczornej.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. będzie rozprowadzana książka p. Mikołaja Wełnica „Dzieje parafii św. Floriana w Chodzieży w latach 1918 – 2018 – przez 70 lat to była również nasza parafia. Jest też zawarta historia powstania naszego kościoła. Ja już mam i serdecznie polecam.
  5. W tym roku przypada 30 rocznica konsekracji naszego kościoła , 25 rocznica powstania naszej parafii i 30 rocznica moich święceń kapłańskich. Uroczystości w tym roku mieliśmy wyjątkowo dużo – proponuję więc połączyć te trzy okoliczności oraz rocznice święceń ks. Marka i ks. Kamila w jedną. Plan wydarzeń jest wciąż napięty więc jedynym wolnym terminem jest niedziela 17 czerwca. O godz. 11.15 zaplanowana jest uroczysta Msza św. z udziałem ks. abpa Henryka Muszyńskiego (jeśli zdrowie ks. abpowi pozwoli – tak sam zastrzegł i prosił, aby to przekazać). W tym dniu również pragniemy urządzić nasz coroczny Festyn Parafialny. W związku z powyższym zapraszamy na spotkanie całą zeszłoroczną grupę animacyjną oraz osoby pragnące się włączyć w jakikolwiek sposób w organizacje w najbliższy wtorek na godz. 19.00 – na plebanię. Bardzo mile będą widziani nowi uczestnicy spotkania i nowe pomysły. Rozpoczynamy również zbiórkę fantów w związku z Loterią Fantową. Cel loterii będzie jeszcze określony. Mamy ochotę zrobić z tego wydarzenia coś wyjątkowego – dlatego każda inicjatywa i pomysł  jest niezwykle cenny. Zapraszamy do współpracy :)