OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w piątek obchodzimy Święto Narodzenia NMP. Właśnie w tym dniu, z racji 100 lecia Objawień Fatimskich mamy dokonać aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. W kościele parafialnym Msze Św. będą w tym dniu o godz. 8.00, 11.00, 16.00 i 18.00 – na tych Mszach Św. dokonamy Aktu powierzenia się Niepokalanemu Sercu Matki Bożej rodzin naszej parafii a w niedzielę – po każdej Mszy Św. odmówimy akt zawierzenia całej naszej parafii – tak, aby dać możliwość jak największej ilości naszych parafian uczestniczenia w tym bardzo ważnym Akcie.Treść zwierzenia rodziny znajdziemy w naszej gazetce parafialnej. Proponujemy i bardzo prosimy, aby wieczorem- w domu zebrała się cała możliwie rodzina i wspólnie odmówiła ten Akt. Jeśli kogoś nie będzie w tym czasie w domu można się dzisiaj połączyć nawet telefonicznie czy przez Skype”a albo choć umówić się na godzinę.  Rodziny, które zawierzą siebie Matce Bożej albo w domu albo w kościele , będą się mogły wpisać do księgi pamiątkowej, która zostanie potem zawieziona do archiwum w Częstochowie. Duplikat zostanie w naszym parafialnym archiwum. Czasem nie wiemy, co możemy Matce Bożej od siebie dać. Będzie to z pewnością nasza modlitwa, będą to nasze ugięte kolana, możemy powierzyć Matce Bożej również siebie ze swoimi słabościami ale aby był również taki widoczny znak naszego zawierzenia proponujemy , aby każda rodzina, której spodoba się ten pomysł – to nie jest warunek – przyniosła Matce Bożej jeden biały kwiat – może być róża ale nie mylić z ostatnią akcją białych róż. Będzie w kościele przygotowane miejsce dla tych kwiatów. Będzie to również świadectwo wobec innych i widoczny znak naszego zawierzenia. Ponieważ zakupienie tego jednego kwiatka może być problemem dla wielu z nas – to przygotujemy taką możliwość przed kościołem. Myślimy przy tej okazji o instalacji kwiatowej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.
  2. Od dzisiaj wracamy do normalnego rozkładu Mszy Niedzielnych. Wraca Msza Św. o godz. 12.30 i 16.00 a nie będzie już Mszy Św. o godz. 19.00.
  3. Spotkanie dla młodzieży z klas trzecich gimnazjum, która w październiku ma przystąpić do sakramentu bierzmowania odbędzie się w czwartek 07 września po Mszy św. i nabożeństwie.
  4. Schola dziecięca swoje pierwsze spotkanie po wakacjach będzie miała 09 września w godz. Od 10.30 do 12.00.Natomiast następnego dnia w niedzielę po Mszy św. o 11.15 odbędzie się krótkie zebranie dla rodziców tych dzieci. Zapraszamy wszystkie nowe, chętne dzieci do włączenia się w to piękne dzieło.
  5. W najbliższą sobotę, po przerwie wakacyjnej udamy się z wizytą do naszych chorych.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlić będziemy się w intencji nowych powołań oraz za powołanych do Służby Bożej.
  7. Uczestników tegorocznej pielgrzymki do Włoch i Bawarii zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe 17.09.2017. Msza Św. w intencji pielgrzymów o godz. 16.00 a po niej spotkanie i wspomnienia.
  8. W bieżącym tygodniu wszystkim życzymy przede wszystkim pięknego i osobistego spotkania z Matką Bożą a dodatkowo dzieciom , młodzieży i nauczycielom – pomyślnego nowego roku szkolnego.

 

Print Friendly, PDF & Email