OGŁOSZENIA XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji festynu, który odbył się przed tygodniem: firmom, instytucjom, sołectwom i osobom prywatnym. Dziękujemy również tym, którzy przyszli, aby uczestniczyć w naszym wspólnym święcie. W czasie festynu zebraliśmy 11.350 zł. Pod odliczeniu kosztów, całkowity zysk z festynu wyniósł 4350 zł. Ta kwota, przeznaczona zostanie na nowe schody do kościoła. Koszty jak widzimy były dość spore, ale patrząc na efekt końcowy, inwestycja chyba się opłacała. Było to prawdziwe święto Parafii, a festyn pokazał (po raz kolejny) jak wielka siła tkwi w naszej wspólnocie i jak wiele dobrego jesteśmy w stanie zrobić.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę – w oktawie Bożego Ciała, Msze Św. w naszym kościele o godz. 17.30, a po nich procesja wokół kościoła.
 3. We wtorek o godz. 19.00 przy świetlicy w Ratajach sprawowana będzie Msza św., a po jej zakończeniu udamy się w procesji do 4 ołtarzy.
 4. W czwartek – na zakończenie Oktawy Bożego Ciała – Msza o godz. 18.00, a po niej procesja. W tej uroczystości weźmie udział również parafia św. Floriana. Po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
 5. O przygotowanie dwóch ołtarzy na zakończenie oktawy Bożego Ciała prosimy parafian z ul. Okrzei oraz Słonecznej i ks. Józefiaka. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i procesji.
 6. W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele Msze święte o godz. 8.00 i 16.00, a o godz. 18.00 spotykamy się w parafii św. Floriana na Mszy Św. ku czci NSPJ i procesji. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Wzorem lat ubiegłych przy wejściu do kościoła jest wystawiony kosz na kwiaty, które będą wykorzystane w procesjach.
 8. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i procesji, odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III – grupa ks. Kamila.
 9. W środę po Mszy św. wieczornej i procesji zapraszamy na kolejne spotkanie kręgu biblijnego.
 10. W czwartek o godz. 11.00 sprawowana będzie Msza św. na zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum Miejskim.
 11. Okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz. 16 do 17.
 12. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.00 pożegnamy ks. Macieja. Gorąco zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za 3 lata jego pobytu w Naszej Parafii.
 13. Od przyszłej Niedzieli będzie obowiązywał w naszej parafii wakacyjny porządek Mszy Świętych. W kościele parafialnym Msze święte w Niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.15 i 19.00. Nie będzie więc Mszy św. o godz. 12.30 i 16.00. Msza św. w Pietronkach w sobotę o godz. 19.15 (w najbliższą sobotę wyjątkowo o godz. 19.30), natomiast w Strzelcach i Milczu Msza św. w Niedzielę o godz. 12.30. Zachęcamy szczególnie działkowiczów, wypoczywających, unikających upałów i wszystkich chętnych do korzystania z możliwości uczestniczenia w późniejszej Mszy św. o godz. 19.00
 14. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Marian Polcyn z ul. Małachowskiego; Waleria Banasiak z ul. Miodowej; Helena Matkowska z ul. Łąkowej w Ratajach; Witold Bojarski z ul. Wiosny Ludów. Wieczny odpoczynek…
Print Friendly, PDF & Email