OGŁOSZENIA XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Rozpoczęły się wakacje. Drogim parafianom oraz miłym gościom życzymy dobrego odpoczynku duchowego i fizycznego. Przypominamy jednak, że nie ma wakacji od Pana Boga i Jego przykazań, a każda niedzielna Eucharystia jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Wszystkim pracującym, szczególnie w polu, życzymy Szczęść Boże! Niech Pan Bóg Wam błogosławi i dodaje sił w pracy.
  2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Uroczystości Bożego Ciała, całej oktawy i jej zakończenia. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie, a także tych, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie:
    1. Paniom i panom dbającym o czystość w kościele i jego obejściu
    2. Panu kościelnemu
    3. Panu organiście wraz z Chórem Parafialnym „Camerata”
    4. Służbie liturgicznej, panom niosącym baldachim, panom asystującym kapłanowi
    5. Wszystkim niosącym sztandar, feretron i figurę Matki Bożej Fatimskiej
    6. Dziewczynkom sypiącym kwiaty wraz z opiekunami
    7. Tym, którzy zadbali o wystrój świątyni

Osobne słowa wdzięczności kierujemy do tych, którzy w tym roku przygotowywali ołtarze. Dziękujemy: Młodzieży, Rodzicom ministrantów, Mieszkańcom Milcza i Rataj, ulic Okrzei, Słonecznej i ks. Józefiaka.

Niech Pan Bóg hojnie Wam błogosławi za wasze dobro, a Matka Najświętsza wyprasza potrzebne łaski.

1. W sobotę i we wtorek odbyły się również Msze Święte i procesje do 4 ołtarzy w Milczu i Dziękujemy gospodarzom tych uroczystości za piękne przygotowanie i świadectwo wiary.
  2. We wtorek o godz. 18.30 sprawowana będzie Msza święta w rycie trydenckim.
  3. Okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz. 16 do 17.
  4. W sobotę o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.
  5. W lipcu i sierpniu nie będzie odwiedzin chorych.
  6. Od dzisiejszej Niedzieli obowiązuje w naszej parafii wakacyjny porządek Mszy Świętych. W kościele parafialnym Msze święte w Niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.15 i 19.00. Nie będzie więc Mszy św. o godz. 12.30 i 16.00. Msza św. w Pietronkach w sobotę o godz. 19.15, natomiast w Strzelcach i Milczu Msza św. w Niedzielę o godz. 12.30.

Zachęcamy szczególnie działkowiczów, wypoczywających nad jeziorem, unikających upałów i wszystkich chętnych do korzystania z możliwości uczestniczenia w późniejszej Mszy św. o godz. 19.00

1. 28 lipca wyrusza z naszego dekanatu Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne oraz zapisy w piątek 7 lipca o godz. 19.15 w kościele św. Floriana. Zapisów można dokonywać również przez formularz internetowy. Zaprasza ks. Jarosław Wesołowski – nowy przewodnik grupy chodzieskiej.
  2. Z radością i wzruszeniem informujemy, że pan Marek Walas z Gdyni – pielgrzym, który w marcu nocował na naszej plebanii, po 3 miesiącach pieszej wędrówki 22 czerwca dotarł do Santiago de Compostela w Hiszpanii.
PrintFriendly and PDF