PROCESJA DO 4 OŁTARZY W MILCZU

         W zeszłym roku, w oktawie Bożego Ciała, zostały zapoczątkowane Msze Święte i procesje do 4 ołtarzy poza kościołem parafialnym. W tym roku postanowiliśmy kontynuować tę nową tradycję w Naszej Parafii. W sobotni wieczór sprawowana była Msza Święta w kaplicy w Milczu, a po niej odbyła się procesja główną ulicą wioski.

         Wspólnej modlitwie przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ksiądz Proboszcz. Jak mówił, dzisiaj grozi nam „przyzwyczajenie się” do Bożej obecności. Doprowadza to często do sytuacji, że wielu nie zwraca już uwagi na obecność Najświętszego Sakramentu w kościele. Potrzeba nam więc wyjścia i zamanifestowania swojej wiary na ulicach miast i miejscowości, w których żyjemy.

         Na zakończenie Eucharystii, mieszkańcy Milcza podziękowali księdzu Maciejowi za 3 lata pobytu i posługi „w ich” kaplicy.

         Trzeba podkreślić wielkie zaangażowanie mieszkańców, którzy przygotowali piękne ołtarze i zadbali o obstawę liturgiczną, zarówno Mszy Świętej jak i procesji.

Print Friendly, PDF & Email