Spotkanie ks. Prymasa z młodzieżą.

Młode pokolenie zawsze było w centrum duszpasterskiego działania Kościoła. Tym razem ks. Prymas, podczas wizytacji zwraca uwagę na spotkania z młodzieżą, która przygotowuje się do Bierzmowania. Po katechezie ks. Marka , która dotyczyła miłosierdzia w Piśmie Świętym, ster przejął ks. Arcybiskup. Pięknie wykorzystał wiszące na sali obrazy historyczne – reprodukcje mistrza Matejki i dokonał trafnego porównania z naszym życiem. Młodzież słuchała ks. Prymasa z wielkim zainteresowaniem a po spotkaniu wyrażała się bardzo pozytywnie o całej katechezie. Było to nie tylko spotkanie z ks. Prymasem ale nawet z samym Panem Jezusem. To spotkanie zapadnie w pamięci młodych ludzi na długo. Ks. Arcybiskup również rozmawiał z młodymi o ich przygotowaniu do bierzmowania. Bardzo podobał mu się pomysł na włączanie wszystkich kandydatów w życie grup parafialnych i przez to poznawanie Kościoła od samego wnętrza.

Następnym etapem było spotkanie z grupą przygotowującą w parafii od 4 lat Misterium Męki Pańskiej. Ks. Arcybiskup otrzymał w prezencie filmy z trzech ostatnich Przedstawień oraz zaproszenie na czwarte. Zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie bardzo trudno ks. Prymasowi osobiście się pojawić, ale jak to zostało określone – tak dostojny Gość jeszcze na nasze Misterium nie został nigdy zaproszony. Jest to jeszcze większa mobilizacja dla samych twórców.

W drodze na spotkanie z młodzieżą na ks. Prymasa czekały również dzieci z naszej Scholi Dziecięcej, które zaśpiewały piosenkę i powitały wyjątkowego Gościa. Spotkanie było bardzo spontaniczne i miłe.

Print Friendly, PDF & Email