Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny

Wielki dzień naszej parafii i naszej Ojczyzny.

Idąc do naszej parafialnej Świątyni w dzisiejsze Święto Narodzenia NMP zobaczyłem ciekawy widok. Rodzice idą z dwojgiem dzieci do kościoła a dzieci dumnie trzymają w ręku po kwiatku. Wiedziałem, że są to kwiaty dla Matki Bożej , bo to właśnie 8 września – w Roku Fatimskim, w 300-rocznicę koronacji Obrazu Królowej Polski w Częstochowie, w przeddzień 140 rocznicy Objawień w Gietrzwałdzie ma dokonać się we wszystkich parafiach w Ojczyźnie Akt powierzenia się Niepokalanemu Sercu NMP. Kiedy wszedłem do świątyni zaskoczyło mnie nowe miejsce Figury Matki Bożej Fatimskiej i mnogość biało-czerwonych róż wokół Niej. Widok zaskakiwał a zarazem budził podziw – nie tylko w stosunku do naszych duszpasterzy – pomysłodawców ale przede wszystkim dla ludzi, którzy tak pięknie odpowiedzieli na zaproszenie duszpasterzy. W kazaniu ks. Proboszcz mówił z dużym przekonaniem o historii tego wydarzenia, ale również pokazywał siłę wiary współczesnych ludzi. Może ta siła wiary w dzisiejszych ludziach by mnie nie przekonała, gdybym nie widział setek róż przy Matce Bożej, a jak sobie uświadomiłem, że jedna symbolizuje jedną rodzinę naszej parafii – to wewnętrznie przyznałem rację. Budujący był widok ludzi podchodzących do figury Matki Bożej z różą w ręku. I ten spokój – nikt się nie spieszył, każdy czekał na swój moment, kiedy włoży różę dla Matki Bożej do wazonu. Były chwile zastanowienia, chwile modlitwy, ludzie spoglądali na Figurę, potem ustępowali miejsca innym, ale w dalszej odległości jeszcze klękali, modlili się za swoje rodziny i za naszą Ojczyznę. Ustawiała się też kolejka do wpisania się do księgi pamiątkowej, którą w październiku zawieziemy do Narodowego Sanktuarium w Częstochowie. Jak dobrze, że ks. Proboszcz w ubiegłą niedzielę tyle mówił o tym wydarzeniu, że przypomniałem sobie o nim w piątek. Jest jednak szansa dla wszystkich jeszcze w niedzielę – bo po każdej Mszy Św. będzie odczytany Akt Zawierzenia.

 

Print Friendly, PDF & Email