UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ

„Po co to wszystko?” Tym pytaniem rozpoczął homilię ks. Kamil w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W dalszej części próbował udzielić odpowiedzi o istotę tej Uroczystości i procesji Bożego Ciała. Mszy świętej przewodniczył Ksiądz Proboszcz.

         W procesji ulicami naszego miasta, oprócz kilku tysięcy wiernych, wzięli udział kapłani obu chodzieskich parafii, siostry zakonne, członkowie bractw i organizacji kościelnych, dzieci oraz poczty sztandarowe i feretrony. Warto dodać, że po raz pierwszy w procesji „wędrowała” nasza nowa figura Maryi z Fatimy. O oprawę muzyczną podczas liturgii i procesji zadbały: Chór „Camerata” pod batutą Marcina Mendlika, Chór im. Św. Cecylii pod batutą Edwarda Michora, oraz Orkiestra Dęta Chodzieskiego Domu Kultury pod kierunkiem kapelmistrza Sławomira Czapli.

         W tym miejscu dziękujemy tym, którzy przygotowywali „nasze” ołtarze. Pierwszy ołtarz przygotowała młodzież i nawiązywał on do przeżywanego Roku Brata Alberta Chmielowskiego.  Drugi ołtarz był dziełem rodziców ministrantów i odnosił się do 100 – lecia objawień fatimskich.

Print Friendly, PDF & Email