Wakacje w naszej parafii.

Po pięknym, choć trudnym roku – nadszedł czas wakacji !

Wakacje zaczęły się w naszej parafii jeszcze w ostatnim tygodniu czerwca, kiedy to nasi Ministranci oraz dzieci ze Scholii  dziecięcej wyjechali na swój odpoczynek.  Rok temu byli nad morzem a w tym roku wakacyjny szlak planowany przez ks. Marka zawiódł ich w nasze polskie Tatry a konkretnie do Zakopanego. Nie było jeszcze wielkich tegorocznych upałów, jeden dzień był  nawet deszczowy ale i to nie przeszkodziło w aktywnym odpoczynku. Wszyscy wrócili zadowoleni , dzięki Bogu  nikomu nic się nie stało i kolejny wyjazd naszych dzieci i młodzieży mógł zostać uznany za udany. Przy okazji dziękujemy kilku firmom chodzieskim za pomoc finansową – dzięki temu wyjazd był bardziej dostępny dla uczestników. Słowa uznania i podziękowania też należy skierować do Ks. Marka – gł. organizatora wyjazdu oraz opiekunów, którymi byli gł. Rodzice.

Krótko po powrocie z wakacji naszych dzieci i młodzieży do parafii zawitała Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę z diec. koszalińsko – kołobrzeskiej w liczbie 160 osób. Zwyczajem lat poprzednich przygotowujemy dla nich zupę  regenerującą , wodę oraz kawę i znaną już chodzieską herbatę   ze świeżej mięty. Jest zawsze jeszcze coś słodkiego do kawy. W tym miejscu słowa podziękowania należy skierować do pań z „Caritasu” oraz z   „Żywego Różańca”, które co roku to wszystko przygotowują a nakarmić 160 gości to wcale nie jest taka prosta sprawa. Najważniejsze jest to, że nasza polska gościnność jeszcze trwa i ma się dobrze.

W lipcu i sierpniu  przeżyliśmy jeszcze kolejne Nabożeństwa Fatimskie a krótko po lipcowym   – Imieniny ks. Kamila.

Głównym wydarzeniem lipca była wizyta w naszej parafii ks. bp.-a Zygmunta Robaszkiewicza z Madagaskaru, ordynariusza diec. Morombe.  Ks. biskup opowiedział nam o specyfice pracy na Madagaskarze a ofiary złożone podczas Mszy Św. przeznaczyliśmy na jego diecezję. Mamy nadzieję, że pojawią się również trwałe owoce tej wizyty, ale o tym szczegółowo nieco później.

Również 22 lipca poświęciliśmy pojazdy i modliliśmy się o szczęśliwe podróżowanie. Swoje Imieniny przeżył wśród nas również ks. Krzysztof Januchowski – syn naszej parafii, który większą część swojego urlopu spędził w domu rodzinnym. Przy tej okazji dziękujemy za dużą pomoc w duszpasterstwie. Nasi Parafianie sami pamiętali również o imieninach i złożeniu życzeń , co z pewnością było miłe dla samego Solenizanta ale i dla duszpasterzy miejscowych.

Na koniec lipca w niedzielę przeżyliśmy jeszcze Adorację Najświętszego Sakramentu a już 2 sierpnia gościliśmy Pieszą Pielgrzymkę z diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej. Gościem naszej parafii i plebanii był również ks. bp. Krzysztof Włodarczyk, który razem z pielgrzymami pieszo pokonywał drogę do Jasnogórskiego Sanktuarium. Ponownie okazaliśmy naszą gościnność i pielgrzymi wypoczęci i nakarmieni mogli ruszyć w dalszą drogę.

15 sierpnia świętowaliśmy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Dziękujemy paniom z „Caritasu” za przygotowanie bukiecików z tegorocznych ziół, zbóż  i kwiatów. Budującym widokiem są małe dzieci dumnie trzymające te bukiety do poświęcenia. O to właśnie chodzi, abyśmy w pięknej tradycji polskiej wychowywali nowe pokolenia.

Wszystko, co dobre – szybko się kończy. Kończą się i wakacje. Niebawem rozpocznie się Nowy Rok Szkolny. Mamy nadzieję, że wiele spraw uzyska swój nowy początek – również ta strona internetowa :)