WSPANIALI 2016

W piątek, 24 marca, w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Chodzieskiego Domu Kultury, odbyła się uroczysta gala podsumowująca plebiscyt „Wspaniali 2016”. Oprócz nominowanych, laureatów i mieszkańców powiatu chodzieskiego, uczestniczyło w niej wielu zaproszonych gości. W sposób szczególny starosta Julian Hermaszczuk, w towarzystwie burmistrzów i wójtów, uhonorował „wspaniałych seniorów” ziemi chodzieskiej. Z radością informujemy, że wśród tej zacnej grupy znalazła się pani Wiesława Walkowiak z Pietronek – długoletni dyrektor miejscowej szkoły podstawowej, a obecnie opiekun kaplicy i inicjator życia kulturalnego.

Nagrodzeni zostali także laureaci „Złotych Piątek” i głównych nagród Starosty Chodzieskiego w poszczególnych kategoriach. Również i tutaj nie zabrakło „naszych” przedstawicieli. W kategorii kultura i oświata laureatami „Złotej Piątki” zostali autorzy zeszłorocznego scenariusza Misterium Męki Pańskiej: Aleksandra Wekwert i Filip Chmielewski, wraz z inicjatorem przedsięwzięcia – księdzem Maciejem. Nagroda ta jest uhonorowaniem i nagrodą dla wszystkich aktorów i zaangażowanych w przygotowanie Misterium Męki Pańskiej, bowiem bez nich nawet najlepszy pomysł i scenariusz nie mógłby być zrealizowany.

Miło nam poinformować, że w kategorii społecznik roku, laureatem „Złotej Piątki” – została pani Ewa Kozera – sołtys sołectwa Strzelce, która jest także opiekunem kaplicy i aktywnie działa na płaszczyźnie życia parafialnego. Aktywność i zaangażowanie pani Ewy zostało także nagrodzone przez czytelników Naszego Tygodnika Chodzieski, gdyż oddane głosy pozwoliły jej zająć zaszczytne drugie miejsce.

Całość piątkowego spotkania wzbogacił koncert przygotowany przez Szamociński Ośrodek Kultury.

Print Friendly, PDF & Email