ZAPRASZAMY NA IV CHODZIESKIE MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ !

Już po raz czwarty mamy zaszczyt zaprosić na plenerowe Misterium Męki Pańskiej, które tym razem odbędzie się w Niedzielę Palmową – 25 marca na placu przy Naszym kościele. Przeżywać je będziemy w połączeniu z Rejonowym Dniem Młodzieży, z udziałem Ks. Abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski !!!

Niedziela Palmowa, od czasów naszego świętego Rodaka Papieża Jana Pawła II, kojarzona jest jako Diecezjalne Święto Młodych. Od kilku lat uroczystości odbywają się w czterech rejonach duszpasterskich naszej archidiecezji. Po raz pierwszy przyszedł czas na nasze miasto, które należy do rejonu wągrowieckiego. Ksiądz Prymas zawsze wybiera jedno z czterech obchodów i tym razem to nas zaszczyci swoją obecnością. Na chodzieskie uroczystości przyjedzie młodzież z sąsiednich parafii i dekanatów. Nie powinno więc zabraknąć gospodarzy, czyli chodzieżan. Uroczyste Święto Młodych rozpocznie się w kościele św. Floriana Gorzkimi Żalami o godz. 16.00, a następnie uczestnicy przejdą w procesji z palmami do kościoła Nawiedzenia NMP, w którym o godz. 17.30 rozpocznie się Msza Święta celebrowana przez ks. Prymasa, który wygłosi również homilię dla młodzieży.

Po zakończeniu Eucharystii – o  godz. 19.00, rozpocznie się MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ. Przygotowania trwają , czasu coraz mniej, a zadań jakby więcej przed nami. Zapraszamy więc wszystkich chodzieżan zarówno na procesję z palmami przez nasze miasto, jak i na Mszę Św. Zapraszamy na tę część szczególnie wszystkich młodych i młodych duchem, a już bez żadnych rozgraniczeń wszystkich zapraszamy na Misterium. Wciąż jesteśmy otwarci na współpracę, potrzebni są głównie młodzi ludzie do pomocy w zorganizowaniu tego ogromnego przedsięwzięcia. Spodziewamy się ok. 200 gości z poza parafii (na ten moment) – chcemy ich ugościć, jak na chodzieżan przystało. Bądźmy w tym wyjątkowym dniu razem. Nie często możemy przeżywać tak ubogacające chwile. Poczujmy się wszyscy gospodarzami i zapraszajmy innych. Niech to będzie prawdziwe Święto młodej Chodzieży i Chodzieży młodej duchem. Wszystkich zapraszamy w imieniu obu chodzieskich parafii.