Życzenia duszpasterzy na Boże Narodzenie.

Kochani Parafianie ! Szanowni Goście i Sympatycy naszej świątyni !!!

Po raz kolejny obchodzimy najważniejsze urodziny w historii świata. Można postawić sobie pytanie : po co je obchodzimy każdego roku , od ponad 2 tys. lat? Czy tylko dla samego świętowania , czy może jednak to świętowanie wynika z faktu, że Bóg przychodzi w nasze życie, do naszego świata, aby uczynić go lepszym. Ten świat czasami wcale nie chce być lepszym, zło nazywa dobrem i odwrotnie, czasem nawet zakazuje Świąt Bożego narodzenia – jakby bojąc się przychodzącego Chrystusa. My – duszpasterze tej parafii życzymy Wam przede wszystkim stałego ubogacenia obecnością Chrystusa w naszym życiu. Niech nas umacnia i prowadzi po naszych drogach, niech utwierdza nas w miłości i obdarza nas swoim pokojem. Tego pokoju dzisiaj najbardziej brakuje w naszej Ojczyźnie ale jeśli wszyscy przyjmiemy Nowonarodzonego – będziemy ludźmi Pokoju. Niech Nowonarodzony będzie naszym Pokojem – w sercu, w rodzinach, w Kościele i w Ojczyźnie.

 

 

Print Friendly, PDF & Email