Koncert Kolęd w naszym kościele

Przeżywamy Okres Bożego Narodzenia – ten szczególny czas zbliżenia się Boga do człowieka, który powoduje również zbliżenie się nasze do Boga i innych ludzi. Tak trudno dzisiaj ludziom zbliżyć się do siebie, szczególnie wtedy, gdy inaczej myślimy. Wtedy ważna jest nasza bliskość z Bogiem – z niej płynie siła do szacunku wobec inaczej myślących. Św. Jan Paweł II zwracał często uwagę na znaczenie szeroko pojętej kultury  w relacjach z Bogiem i ludźmi. Jeszcze nie tak dawno sztuka prowadziła nas do wartości wyższych, do rozwoju tego, co nazywamy człowieczeństwem. Dzisiaj w tym zakresie bywa różnie.

Może więc cieszyć takie wydarzenie, jak Koncert Kolęd w naszej parafii, w którym ludzie, szczególnie młodzi pragną podzielić się swoją muzyczną pasją i wrażliwością . Trzeba poświęcić swój czas, swoje zdolności, aby dzielić się tym dobrem z innymi. Dziękujemy więc autorom i wykonawcom kolędowego spektaklu: p. Beacie Zdunek, p. Marcinowi Mendlikowip. Piotrowi Bojarskiemu oraz Scholi Dziecięcej, Chórowi „Camerata”, Chórowi Kameralnemu „Exaudi”, solistkom: Zuzannie Wolskiej i Wiktorii Janiczak, Beacie Zdunek, instrumentalistom: Piotrowi Bojarskiemu – gitara, Weronice Borowiak – skrzypce, Maciejowi Strzałkowskiemu – piano oraz Marcinowi Mendlikowi – saxofon.

Bardzo częste i żywiołowe brawa świadczyły o dobrym odbiorze kolęd wykonanych w dość oryginalnym i ciekawym brzmieniu. Na koniec dzieci uczestniczące w Roratach otrzymały okolicznościowe pamiątki.

Dziękujemy zarówno wykonawcom jak i uczestnikom. Do usłyszenia w kolejnych przedsięwzięciach muzycznych parafii Nawiedzenia NMP i Szkoły Muzycznej „PRO ARTE”. C D N . . .

 

Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.