XXIX Niedziela zwykła

 1. Przed tygodniem gościliśmy w naszej parafii Siostry Maryi w Duchu Świętym z Ukrainy, które składają serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom, za ich serdeczność i wielką szczodrość. Siostry zebrały 9 061 pln.
 2. W ostatnim tygodniu dowiedzieliśmy się, że niektórzy rodzice, młodzieży bierzmowanej, oskarżyli nas księży, o przywłaszczenie sobie 6 000 pln., które jakoby zostały uzbierane na przygotowanie uroczystości, związanej z przyjęciem sakramentu bierzmowania, przez młodzież naszej parafii. W związku z tym, pragniemy poinformować, że zebraliśmy 1950 pln.. Ta kwota została przeznaczona na wystrój kościoła, kwiaty dla Biskupa i Dziekana, na kolację i na ofiarę dla Biskupa i Jego kierowcy.
  Z tego powodu jest nam bardzo przykro i dlatego prosimy rodziców dzieci, które będą się przygotowywać do I komunii św. i do bierzmowania, aby sami zbierali pieniądze na wystrój kościoła i przygotowanie tych uroczystości. Rodziców dzieci, które przygotowują się do I komunii św., prosimy, aby sami kupili książeczki do nabożeństwa, najlepiej by było, gdyby to były książeczki zatytułowane „Przyjdź Panie Jezu”.
 3. Pragniemy też poinformować, że w ostatnią niedzielę złodzieje w godzinach południowych zniszczyli skarbonki z kościoła i skradli pieniądze. W związku z tym, postanowiliśmy z przestrzeni naszego kościoła i kaplicy usunąć wszystkie skarbonki.      
 4. Przypominamy, że w tym tygodniu Nabożeństwo różańcowe będzie dla wszystkich, po Mszy św. o godz. 17.30, poza sobotą i niedzielą. W sobotę będzie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 15.30. Natomiast nabożeństwo dla dzieci będzie w poniedziałek, środę i w piątek o godz. 17.00. W czasie  nabożeństwa, dzieci które były już  u I komunii św. będą mogły przyjąć komunię świętą. Po nabożeństwie będą rozdawane obrazki z tajemnicami różańca świętego i ze świętymi. Będzie też quiz z nagrodami.
 5. Zapraszamy przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klasy 8 SP wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne w czwartek, po nabożeństwie różańcowym.
 6. Chętną młodzież, szczególnie tą, która przyjęła sakrament bierzmowania, zapraszamy na spotkanie tworzącej się w naszej parafii grupy młodzieżowej. Spotkanie po wieczornym różańcu w piątek.
 7. Zbiórka ministrantów i lektorów oraz wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do LSO odbędzie się w sobotę o 10.30 w kościele.
 8. Prosimy zapoznawać się z intencjami mszalnymi na nowy tydzień. Prosimy też zgłaszać ewentualne błędy.
 9.  Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji solenizantów, chorych i nas tutaj obecnych – „Pod Twoją obronę…”
 10. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Antoni Kosowski, Ryszard Lohr, Beata Senger. Polećmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek”. 
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.