XI Niedziela zwykła

  1. Jeżeli będziemy słuchać Boga i wypełniać wskazania Ewangelii, będziemy rzeczywiście Jego własnością wśród wszystkich narodów. Chrystus wysyła nas dzisiaj jak swoich apostołów, byśmy swym życiem budowali organizm Kościoła. Nasze posłannictwo ma przynieść ludziom błogosławieństwo Boga i umacniać ich w drodze do odnowienia wszystkiego i zbawienia całej ludzkości.
  2. Składka z ostatniej niedzieli została przeznaczona na prace remontowe. Zebraliśmy 5170 pln.. Z tej kwoty przeznaczyliśmy 2000 pln. na odnowienie mebli w kościele i w zakrystii, jak również 950 pln. na wymianę żarówek i zmianę instalacji elektrycznej. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy i cieszymy się, że jesteście zatroskani o piękno naszej świątyni i obejścia. 
  3. Nabożeństwo czerwcowe będzie od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, poza czwartkiem, a dzisiaj wyjątkowo, ze względu na oktawę Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 9.30, przed z procesją.
  4. W czwartek przypada zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 17.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja do czterech ołtarzy, przy kościele. Prosimy Panów do niesienia baldachimu, Panie i Panów z Żywego Różańca do niesienia sztandarów i feretronów a dziewczynki do sypania kwiatów.
  5. Po Mszy św. i procesji będzie błogosławieństwo wianków z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych.
  6. Po błogosławieństwie wianków i pokropieniu wodą święconą prosimy dziewczynki, które sypały kwiaty, aby pozostały na chwilę w kościele. Za ich gorliwość i dziecięce uwielbienie Jezusa Eucharystycznego w czasie procesji, pragniemy je obdarować czymś słodkim i nie tylko.
  7. W piątek, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia, po Mszy św. o godz. 17.30 udamy się w procesji na Bożą rolę, aby tam, przy ołtarzu, wyśpiewać litanię, odmówić akt poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i przyjąć błogosławieństwo. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  8. Podczas wakacji dla wiernych naszej archidiecezji będą rekolekcje w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie. Terminy rekolekcji podane są w gablocie parafialnej. 
  9. Dzisiaj nie ma gazetki parafialnej ze względu na długi weekend w czasie którego zakładu „Poligraf” nie pracuje.
  10. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy do Matki Bożej i naszych Patronów w intencji solenizantów, tych którzy będą mieli urodziny, chorych, starszych, dzieci, które przyjmą pierwszą komunię św., ośmioklasistów, maturzystów i nas tutaj obecnych – „Pod Twoją obronę”. W minionym tygodniu odeszła do Pana Śp. Irena Świętek. Polećmy Ją Bożemu        Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek…”   
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.