V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla naszej wspólnoty parafialnej. Rekolekcje, jak już wcześniej zapowiadaliśmy, poprowadzi ksiądz Michał Grupa, który obecnie studiuje psychologię na KUL-kim. Nauki rekolekcyjne będą w czasie każdej Mszy św. w niedzielę oraz w poniedziałek i we wtorek w czasie Mszy św. o godz. 8.00 i 17.30. Serdecznie zapraszamy.
 2. W środę, po wieczornej Mszy św. i nowennie do MBNP zapraszamy wszystkich na katechezę, która ma nam przybliżyć istotę sakramentu pojednania i pokuty. Będzie to duchowe przygotowanie do owocnego przeżycia tego sakramentu.
 3. W tygodniu będzie też okazja, aby skorzystać z tego sakramentu. Codziennie bowiem od godz. 16.30 do Mszy św. o godz. 17.30 będziemy czekać na Was w konfesjonale z posługą sakramentalną.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci będzie w piątek o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 17.30.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym będzie w niedzielę o godz. 15.15.
 6. Przypominamy, że do Niedzieli Palmowej wystawiony będzie kosz w kościele, na dary dla chorych i samotnych seniorów. Z zebranych darów przygotujemy paczki wielkanocne. Serdecznie zachęcamy i dziękujemy za włączenie się Parafian do tego dzieła.
 7. W Niedzielę Palmową Panie z PZC będą rozprowadzać gałązki palmowe.
 8. 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowanie NMP. Tego dnia, po Mszy św. o godz. 8.00 17.30, Panie z PZC będą pod chórem przekazywały osobom, które podejmą duchową adopcję dziecka poczętego, przygotowane deklaracje. Podejmując ją, konkretna osoba zobowiązuje się do codziennej modlitwy w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone w łonie matki.
 9.  Naszych chorych i cierpiących parafian, jubilatów, solenizantów, dobrodziejów, nasze rodziny, służbę zdrowia, Gości, mieszkańców naszej parafii, aby dobrze przeżyli rekolekcje i skorzystali z sakramentu pokuty, polećmy teraz naszej Matce –  Pod Twoją obronę…
 10. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Tadeusz Głowacki, Irena Majchrzak i Helena Kryza. Polećmy Ich i   wszystkich zmarłych z naszych rodzin Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek…”.
 11. Zbliża się zakończenie Wielkiego Postu. Czy mamy w sobie życie Boże? Czy może panuje w nas jeszcze śmierć spowodowana przez grzech? Czyńmy pokutę! Powstańmy z martwych! Błogosławi nas Bóg, który jest życiem i chce byśmy mieli życie. Nie odwracajmy się od życia, jakie daje nam wielkopostna pokuta.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.