1. Jutro, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy Radę Duszpasterską i Ekonomiczną na spotkanie, na plebanii.
 2. 1 września przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji Burmistrz miasta Chodzież, Związek Kombatantów RP i byłych więźniów politycznych oraz Chodzieski Hufiec Harcerstwa Polskiego zapraszają o godz. 12.00, na uroczystość złożenia kwiatów pod pomnikiem pamięci poległych i pomordowanych za Polskę i wolność. (Zaproszenia na plakacie.)
 3. W środę rozpoczynamy nowy rok szkolny. W związku z tym, zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 8.00 i 17.30. W czasie Mszy św., przez wstawiennictwo Matki Bożej, będziemy prosić o Światło Ducha Świętego w zdobywaniu wiedzy i w pogłębianiu życia duchowego.
 4. Tego też dnia, zapraszamy chórzystów oraz tych wszystkich, którzy by chcieli rozpocząć przygodę ze śpiewaniem na chwałę Pana Boga, na próbę Chóru „Camerata”. Próba chóru odbędzie się po Mszy św. o godz. 17.30 w salce, pod kościołem. Serdecznie zapraszamy.
 5. Przypominamy, że 8 września, po Mszy św. o godz. 8.00 w naszej kaplicy, rozpoczyna się całodobowe czuwanie modlitewne w intencji naszego miasta i całego dekanatu. Czuwanie będzie trwało do 15 września, do Mszy św. o godz. 17.30. Osoby, które chciałyby podjąć adorację Najświętszego Sakramentu, zwłaszcza w godzinach nocnych, prosimy o wpisanie się na listę, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.
 6. Przygotowaniem do tego wydarzenia będą konferencje wygłoszone na Mszach św. w przyszłą niedzielę przez księdza Marcina Modrzyńskiego duszpasterza ds. ruchów, organizacji i stowarzyszeń katolickich archidiecezji gnieźnieńskiej.
  Po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla ruchów, organizacji i stowarzyszeń, które działają w Chodzieży i w parafiach naszego dekanatu. Serdecznie zapraszamy.
 7. W sobotę, 18 września, zaplanowana jest pielgrzymka autokarowa do Gniezna na Mszę św. dziękczynną z okazji beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Osoby, które chciałyby wziąć udział prosimy, aby po Mszy św. zgłosiły się w zakrystii a w tygodniu w biurze parafialnym. Koszt przejazdu i posiłku opłaca parafia. Do dzisiaj zgłosiły się tylko dwie osoby.
 8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym  w czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji nowych, świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  W piątek zapraszamy do sakramentu pokuty o godz. 16.00. Co 20 minut będzie komunia święta.
 9. W sobotę o godz. 7.30 zapraszamy na modlitwę różańcową i na Mszę św. o godz. 8.00. Będzie to szczególna okazja, aby wynagrodzić Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze i naszej parafii grzechy.
  Tego samego dnia, po Mszy św. o godz. 8.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00. O godz. 14.30 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Na koniec przyjmiemy Boże błogosławieństwo.
 10. Odwiedziny Chorych i Starszych z posługą sakramentalną tylko na telefon.
 11. Zgodnie z postanowieniem Księży Biskupów w niedzielę 5 września br. zostanie przeprowadzona ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek w związku z nadzwyczajnym kryzysem humanitarnym w Afganistanie. Ofiarowane środki będą przeznaczone do kontynuowania działań Caritas na rzecz uchodźców w kraju i zagranicą.
 12. Od przyszłej niedzieli Msze święte będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00. Msze św. na filiach będą w niedzielę.
 13. A teraz pomódlmy się przez  wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów  w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, pielgrzymów, osób uzależnionych od alkoholu i wszelkich używek oraz nas tutaj obecnych – „Pod Twoja obronę”.
 14. Niech to spotkanie Eucharystyczne w którym uczestniczyliśmy jeszcze bardziej pobudzi nasze serca do prawdziwej życia poprawy, a Boże błogosławieństwo niech będzie dla nas umocnieniem i wsparciem w walce z grzechem.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.