I ADWENTU – 2.12.2018

I  NIEDZIELA ADWENTU

 1. Od dzisiaj rozpoczynamy w Kościele nowy Rok Liturgiczny i nowy Okres w liturgii – czas Adwentu, który nie ma już charakteru pokutnego ale jest radosnym czasem oczekiwania na narodzenie się Zbawiciela świata. Zapraszamy wszystkich na „Roraty”, które będziemy odprawiać w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30. Tradycyjnie dzieci mogą się spodziewać ciekawego programu i obrazków. To ma służyć religijnemu przygotowaniu na Święta. Może się zdarzyć, że rodzice nie będą mogli przyjść z dziećmi do kościoła i w tych przypadkach prosimy o pomoc dziadków czy kogoś z rodziny. Chodzić z dziećmi na roraty to najlepsze postanowienie adwentowe dla dorosłych.
  Roraty dla młodzieży w piątek o godz. 19.00
 2. Trwa remont wieży i dachu na naszym kościele.
 3. Można od dzisiejszej niedzieli nabywać opłatki i świece na stół wigilijny. Bardzo serdecznie dziękujemy paniom z „Caritasu” za zajęcie się dystrybucją.
 4. Już dzisiaj informujemy, że Spowiedź Adwentowa w naszej parafii odbędzie się w sobotę – przed trzecią Niedzielą Adwentu czyli 15 grudnia.
 5. Okazja specjalna do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.30 – 17.30. W następnych tygodniach już nie będzie tej okazji, ponieważ rozpoczynamy spowiedzi w innych parafiach , potem Boże Narodzenie, a później jeszcze kolęda. Ta piątkowa okazja do spowiedzi św. powróci w lutym.
 6. Poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych – w niedzielę, 9.grudnia na Mszy Św. z udziałem dzieci. o 11.15 i na filiach.
 7. Zbiórka Ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 10.00
 8. Spotkanie rodziców dzieci śpiewających w Scholii w najbliższy piątek ok godz. 18.10.( po „Roratach”)
 9. W tym roku chcemy zmienić nieco formę naszej parafialnej Akcji Charytatywnej. W latach ubiegłych były to paczki dla uboższych rodzin. Dzisiaj ta sytuacja poprawiła się i czasem niektórzy nie chcą już zaliczać się do takiej grupy – z takimi głosami spotkaliśmy się już w zeszłym roku- choć robiliśmy to z wielkim wyczuciem. Dlatego w tym roku chcemy obdarować na Święta mieszkańców Miejskiego Ośrodka Socjoterapii w Chodzieży. Będzie w związku z tym potrzebne ok. 100 paczek ale zdecydowanie mniejszych, składających się ze słodyczy. Kandydaci do bierzmowania z grupy charytatywnej przygotują specjalne spotkania z tą młodzieżą i przekażą im upominki świąteczne od naszej parafii. Myślę, że dobrze się stanie jeśli wyjadą z naszego miasta z dobrymi wspomnieniami. Mamy też kilka osób starszych w parafii i kilka rodzin, którym również chcielibyśmy pomóc – dlatego będzie również wystawiony kosz na artykuły spożywcze. Panie z „Caritasu” z tego, co tam włożymy przygotują paczki dla nich. Z góry wszystkim już dziękujemy za zaangażowanie.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.