I Niedziela Adwentu

  1. Z okazji św. Cecylii, której wspomnienie było przed tygodniem, pragniemy serdecznie podziękować Panu Organiście, członkom Chóru „Camerata”, „Ex audi”, zespołu młodzieżowemu i scholi za ubogacenie i upiększenie liturgii Mszy św. i różnych uroczystości w parafii a szczególnie za wychwalanie Pana. Msza św. w intencji wszystkich śpiewających w parafii będzie dzisiaj o godz. 9.30
  2. Zapraszamy na Mszę św. roratnią, która będzie w poniedziałek, środę i piątek. W czasie rorat przybliżymy tajemnicę Mszy świętej, aby nauczyć się jeszcze pobożniej w niej uczestniczyć. Przy tej okazji prosimy dzieci, aby przyniosły lampiony i serduszka, na których będzie wypisane imię i nazwisko oraz postanowienie możliwe do spełnienia na czas adwentu. Serduszka będą brały udział w losowaniu. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy będą mogli być na Mszy św. roratniej, ze względu na obostrzenia, dlatego zapraszamy rodziców, aby wspólnie z dziećmi, zwłaszcza z tymi, które przygotowują się do I komunii św.,  skorzystali z rorat przez internet, przygotowanych przez Wydawnictwo „Gościa niedzielnego”. Msza św. roratnia będzie na stronie: roraty.malygosc.pl
  3. Od dzisiaj Parafialny Zespół Caritas rozprowadza opłatki i świece na stół wigilijny. Świece duże w cenie 14 pln., małe w cenie 7 pln..
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym w piątek zapraszamy do sakramentu pokuty o godz. 16.00. Co 20 minut będzie udzielana komunia św..
  5. W I sobotę miesiąca przed Mszą św. o godz. 8.00 odmówimy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy i naszego narodu. Po modlitwie różańcowej będzie Msza św. wynagradzająca i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja potrwa do godz. 15.00. O godz. 14.30 zapoznamy się z kolejnym fragmentem ” Dzienniczka ” św. Faustyny Kowalskiej, odmówimy koronkę, litanię do Miłosierdzia Bożego i otrzymamy błogosławieństwo.
  6. Odwiedziny Chorych i Starszych z posługą sakramentalną tylko na telefon.
  7. Z pewnością wielu z Was zauważyło odnowioną figurę Matki Bożej, która stoi już na swoim miejscu. Przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować rodzinie z parafii za sfinansowanie renowacji. Koszt renowacji 1 500 pl..
  8. Prosimy dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwie różańcowym, aby do przyszłej niedzieli przyniosły książeczki z wklejonymi obrazkami. Za udział w nabożeństwie będą skromne nagrody.
  9. Naszych chorych i cierpiących parafian, jubilatów, solenizantów, dobrodziejów i nas tutaj obecnych polećmy teraz naszej Matce – Pod Twoją obronę… .
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Józef Belter, Honorata Górska i Wiesława Brzezińska.  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – ” Wieczny odpoczynek…”.      
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.