I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy rok duszpasterski pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do udziału w roratach, które będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30. Dzieci prosimy, aby w czasie tych mszy wrzucały to koszyka ustawionego przed ołtarzem serca, na których wypisane będą dobre uczynki. Serduszka będą losowane, a ich wykonawcy obdarowani upominkami.
 2. Od dzisiaj można nabyć przy wyjściu z kościoła poświęcone opłatki jak również świece Caritas, duże w cenie 18 złotych, a małe w cenie 8 złotych.
 3. Pragniemy raz jeszcze z całego serca podziękować za ,,myśliwski’’ wystrój kościoła Pani Angelice, Panu Jackowi za organizacje święta św. Huberta, Nadleśnictwom Podanin i Sarbia za piękne dary ołtarza, wszystkim Kołom Łowieckim, Trębaczom Myśliwskim, Stowarzyszeniu Leśna Brać, Chórowi Exaudi, zaangażowanym w liturgie i tym, którzy na Eucharystii zechcieli się razem z nami modlić.
 4. W tym tygodniu przeżywamy I piątek miesiąca, a zatem od godz. 16.00 zapraszamy do sakramentu pokuty i pojednania. Co 20 minut będzie udzielana Komunia św.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o 7.30. O godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 15.00. Tradycyjnie o 14.30 odbędzie się nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.
 6. Również w sobotę od godz.9.00 z posługą sakramentalną odwiedzimy osoby Chore i Starsze.
 7. Wzorem ubiegłego roku, pragniemy w naszej parafii włączyć się w akcje Paczuszka dla maluszka. Dary w postaci artykułów higienicznych, kosmetycznych oraz chemii gospodarczej trafią do Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży, prowadzonej przez siostry Serafitki w Poznaniu. Artykuły prosimy składać w koszu pod choinką, z której można wziąć papierową bombkę jako pamiątkę udziału w akcji.
 8. Za tydzień składka inwestycyjna, która przeznaczona będzie m.in. na prezenty dla dzieci z okazji liturgicznego wspomnienia św. Mikołaja i na ogrzewanie.
 9. W ostatni piątek w naszym kościele zostało włączone ogrzewanie, dlatego prosimy o zamykanie drzwi do kościoła i kaplicy.
 10. Na koniec pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w tych wszystkich sprawach, które nosimy w naszych sercach, za chorych, cierpiących, umierających, przygnębionych i smutnych, o pokój na Ukrainie, i owocne przeżycie okresu adwentu – Pod Twoja obronę.
 11. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Antoni Pijanowski. Tego zmarłego i wszystkich naszych wiernych zmarłych powierzmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.