I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywać się będą: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 17.00; dla młodzieży i dorosłych po Mszy wieczornej, czyli ok. godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.15. Dzieci, które będą brały udział w Drodze Krzyżowej otrzymają plansze i naklejki, natomiast dorośli dzisiaj po Mszy św. mogą za dobrowolną ofiarą wziąć wielkopostne zdrapki, które na każdy dzień wyznaczają jedno konkretne zadanie przygotowujące nas do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Dzisiejsza składka zostanie przeznaczona na remont posadzki w kaplicy, który rozpoczniemy w poniedziałek i na upiększanie kościoła.
 3. W czwartek o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do I komunii św..
 4. Tego dnia, po Mszy św. o godz. 17.30, zapraszamy na spotkanie do salki osoby, które chcą należeć do Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym, w piątek od godz.16.00 będzie okazja, aby skorzystać z sakramentu pokuty. Co 20 minut będzie można przyjąć komunię św. Natomiast w sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.00 i będzie trwała do godz. 14.30. O tej godzinie rozpoczniemy lekturę dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i litanię. Adorację zakończymy błogosławieństwem.
 6. W I sobotę miesiąca o godz. 9.00 rozpoczniemy odwiedziny Chorych i Starszych z posługą sakramentalną.
 7. Wzorem ubiegłych lat, pragniemy także w tym roku zorganizować Misterium Męki Pańskiej. Dlatego wszystkie osoby chcące w jakikolwiek sposób włączyć się w to dzieło zapraszamy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii.
 8. Na stoliku pod chórem wyłożone są koperty przeznaczone na tradycyjną ofiarę daniny diecezjalnej, na którą składa się: Dom Księży Emerytów, Zakony kontemplacyjne, Caritas, Seminarium duchowne, Nuncjatura Apostolska, Stolica Apostolska, uczelnie katolickie, misje i cele budowlane w naszej diecezji. W sumie, jako parafia, mamy zobowiązania wobec w/w instytucji w wysokości 42 000 pln. rocznie. Wszystkim ofiarodawcą składamy serdeczne Bóg zapłać. 
 9. Pragniemy zorganizować wyjazd dla dzieci w wieku 10-12 lat do Gniezna na jednodniowe rekolekcje „Oaza modlitwy”. Wyjazd odbędzie się 7 marca. Mamy nadzieję, że będzie to początek Oazy Dzieci Bożych w naszej parafii. Bliższe informacje w zakrystii.
 10. Za tydzień do naszej parafii przybędzie Siostra Janina Kaźmierczak, Urszulanka z Pniew, która w czasie każdej Mszy św. będzie mówiła o pracy misyjnej Sióstr na Filipinach. Po Mszy św. Siostra będzie rozprowadzała książki za dobrowolną ofiarę z zyskiem przeznaczonym na dożywianie dzieci, które mieszkają na wysypiskach śmieci.
 11. 2 marca w poniedziałek, w Zespole Szkół w Ratajach w godz. 9.00 do 14.00, odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi.
 12. W minionym tygodniu, odeszli do Pana: śp. Krystyna Witczyńska i Krzysztof Szymański . Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 13. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji solenizantów, tych którzy będą mieli urodziny, chorych i wszystkich Parafian oraz Gości, aby jak najlepiej przeżyli czas Wielkiego Postu – „Pod Twoją obronę…”.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.