I Niedziela Wielkiego Postu

  1. Ks. Arcybiskup, Metropolita Poznański Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, prosi wszystkich wiernych  o jak najobfitsze czerpanie z wielkopostnych praktyk tj. postu, modlitwy i jałmużny oraz innych form pobożności, w tym nabożeństw Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i innych.

    Niech trudny czas – jaki przeżywamy już od ponad roku – nie osłabi naszej gorliwości, ale stanie się impulsem do rozwoju naszej ufności i wiary w Zmartwychwstałego Pana.

  1. W związku z tym, że rośnie liczba  osób zakażonych koronawirusem prosimy, aby w czasie Mszy św. i nabożeństw zachować dystans, zakładać maseczki i przestrzegać ilości osób, która dla naszego kościoła i kaplicy wynosi 73 osoby na 15 metrów2.
  2. W związku z tym, że jesteśmy na kwarantannie, pragniemy podać do wiadomości, że Msze św. w sobotę wieczorem i w niedzielę będą odprawiane normalnie według ustalonego porządku, natomiast Msze św. w tygodniu odprawimy każdego dnia, prywatnie.  Przez cały czas trwania naszej kwarantanny tj. do 1 marca włącznie biuro parafialne będzie nieczynne.
  3. Nabożeństw Drogi Krzyżowej w tym tygodniu nie będzie.

    Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym będzie w niedzielę o godz. 15.15. Kazania pasyjne wygłosi Diakon Rafał Wojciechowski z parafii św. Floriana w Chodzieży. Serdecznie zapraszamy.

  1. Naszych chorych i cierpiących parafian, jubilatów, solenizantów,  dobrodziejów, nasze rodziny, Gości, mieszkańców naszej parafii i tych wszystkich, którzy podjęli postanowienia wielkopostne polećmy teraz naszej Matce –  Pod Twoją obronę…
  2. W ostatnim tygodniu odeszły do Pana Śp. Maria Antonina Pierzkała- Lenartkowska i Barbara Cerajewska.  Te zmarłe i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu – ” Wieczny  odpoczynek…”
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.