I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy złożyli ofiary do puszek na Uchodźców z Ukrainy. W niedzielę i w środę zebraliśmy 18 070 złotych. Całą kwotę przesłaliśmy na konto Caritasu.
 2. Słowa wdzięczności kierujemy też pod adresem tych, którzy dzisiaj złożyli ofiary pieniężne na składkę, która będzie przeznaczona na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Część składki została przeznaczona na wymianę pokrycia na wieży i na opierzenie dachu przy wieży naszego kościoła. Koszt 8 900. Ile otrzymamy z  PZU tego jeszcze nie wiemy.
 3. Z 10 na 11 lipca, tego roku, będziemy przeżywali nawiedzenie Matki Bożej Jasnogórskiej. W związku z tym wydarzeniem chcielibyśmy odnowić figurę Matki Bożej i św. Elżbiety w prezbiterium naszego kościoła. Niestety, mamy problem, który związany jest z osobą czy też firmą, która byłaby wstanie te figury odnowić i zakonserwować. Kto zna taką osobę lub firmę, bardzo prosimy o zgłoszenie.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci będzie w piątek o godz. 17.00 a dla pozostałych członków naszej parafii po Mszy św. o godz. 17.30.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym będzie w niedzielę o godz. 15.00. Przypominamy, że kazania pasyjne będzie głosił ksiądz Michał Owczarczak, wikariusz z parafii św. Andrzeja w Budzyniu.
 6. Zapraszamy młodzież na spotkanie Oazy Młodzieżowej w piątek po wieczornej Mszy św.
 7. Dnia 12 marca w naszej parafii odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Serdecznie zapraszamy małżeństwa, które mają pragnienie pogłębienia relacji z Panem Bogiem. Będzie wspólna Msza święta, konferencja i agapa. Początek o godz. 15.00 w kaplicy.
 8. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00, dzieci, które przyniosły wyklejone plansze z rorat, zostaną obdarowane nagrodami.
 9. W sobotę, 12 marca o godz. 10.00 w naszej salce, pod kościołem, będzie spotkanie dla uchodźców z Ukrainy, którzy chcieliby się uczyć i integrować. Spotkania poprowadzi Pani Ola Papirnek z Tarnopola.
 10. Na koniec pomódlmy się w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, uzależnionych od alkoholu i o pokój na świecie – „Pod Twoją obronę (…).
 11. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana Śp. Krystyna Adaszyńska . Polećmy Ich i naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek (…).
 12. Pokrzepieni Bożym słowem i Eucharystią pójdźmy na pustynię naszego codziennego życia, aby nadal trwać z Chrystusem na modlitwie. Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy będzie dla nas umocnieniem i siłą w dźwiganiu codziennego krzyża.  
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.