I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Na początku pragniemy podać do wiadomości, że na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy 4 420 złotych i wysłaliśmy na konto Caritas Polska.
 2. Nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci będzie w piątek o godz. 17.00. Nabożeństwo dla pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej będzie po Mszy św. o godz. 17.30.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym będzie w niedzielę o godz. 15.00. Przypominamy, że kazanie pasyjne wygłosi ksiądz Mateusz Rosiński, wikariusz z parafii św. Wojciecha z Margonina.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Tego dnia zapraszamy do sakramentu pokuty od godz. 16.00.
 5. W I sobotę miesiąca zapraszamy o godz. 7.30 na różaniec i Mszę św. wynagradzającą za nasze grzechy i Narodu. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00. O godz. 14.30 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwo.
 6. Tego dnia od godz. 9.00 rozpoczniemy odwiedzimy Chorych i Starszych z posługą sakramentalną. Ks. Łukasz odwiedzi Chorych i Starszych 11 marca.
 7. 8 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, zapraszamy szczególnie kobiety na Mszę św. o godzinie 17.30, a następnie na wieczór uwielbienia.
 8. Za tydzień będziemy gościć Siostry Urszulanki z Pniew z relikwiami św. Urszuli Ledóchowskiej. Siostry w kościele i na filiach przybliżą nam duchowość św. Urszuli a po Mszach św. w kruchcie będą sprzedawały książki i różne drobiazgi związane z ich Patronką.
 9. Przypominamy, że przy chrzcielnicy jest wystawiony kosz na żywność dla żołnierzy i mieszkańców Ukrainy.  Może to być mąka, kasza, ryż, makaron i inne suche produkty żywnościowe. Fundacja Espa ma transport, który dowozi produkty żywnościowe dla mieszkańców Ukrainy. Żywność będziemy zbierać do niedzieli 12 marca. Z góry wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
 10. Zbliża się powoli czas rozliczeń podatkowych, dlatego prosimy o przekazanie 1,5 % z podatku na PZC, działający w naszej parafii. W ubiegłym roku, wtedy z 1 % podatku, zostało przekazane ok. 1000 złotych, które zostały przeznaczone na prezenty dla dzieci z okazji św. Mikołaja, jak również na paczki żywnościowe i pomoc materialną dla chorych i samotnych seniorów.
  Kartki z numerem KRS są wyłożone na stoliku. Z góry bardzo dziękujemy. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii i biura parafialnego.
 11. Za tydzień składka będzie przeznaczona na opłatę rachunków za energię.
 12. Na koniec  pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji nas tutaj zgromadzonych, małżeństw i rodzin, o pokój na świecie, dobre   przeżycie czasu Wielkiego Postu – „Pod Twoja obronę (..).                                                                                                                                           
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.