I Niedziela Wielkiego Postu

 1. W środę popielcową zbieraliśmy ofiary pieniężne na pomoc dla Ukrainy.  Zebraliśmy 1650 złotych. Wszystkim Ofiarodawcom bardzo dziękujemy.
 2. Dzisiaj, dzieci, które przyniosły wyklejone plansze z rorat, otrzymają nagrody, po Mszy świętej o godz. 11.00.
 3. Dzisiaj również, po Mszy św. o godz. 16.00, rozpoczną się katechezy dla narzeczonych. Katechezy będą w salce pod kościołem.
 4. Bracia z Drogi Neokatechumenalnej, serdecznie zapraszają na cykl katechez dla młodzieży i dorosłych, które odbywać się będą w naszej parafii w  poniedziałek  i w czwartek o godzinie 18:15, po Mszy świętej, w kaplicy, pod kościołem. Serdecznie zapraszamy.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci będzie o godz. 17.00. Dzieci, po nabożeństwie otrzymają plansze i obrazki. Tematem nabożeństwa są słowa: „Moja droga krzyżowa we wspólnocie Kościoła”.
 6. Nabożeństwo dla pozostałych Członków naszej wspólnoty parafialnej będzie po Mszy św. o godz. 17.30.
 7. Nabożeństwo Gorzkich  Żalów z kazaniem pasyjnym będzie w niedzielę o godz. 15.00. Kazanie pasyjne wygłosi Diakon Piotr Mroczkowski.
 8. W sobotę tj. 24 lutego,  Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi sekretarz Księdza Prymasa Ksiądz Marcin Kulczyński. Serdecznie zapraszamy.
 9. 29 lutego w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się wizytacja biskupia. Wizytować będzie Biskup Radosław Orchowicz. Msza św. wizytacyjna w której młodzież z naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania będzie o godz. 18.00. Niech nasz udział będzie wyrazem naszego trwania we wspólnocie Kościoła. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy.
  W związku ze zbliżającą się wizytacją biskupią, zapraszamy Radę Ekonomiczną i Duszpasterską na spotkanie na plebanii, we wtorek, po Mszy św. o godz. 17.30.
 10. Stowarzyszenie „Żywego różańca” organizuje Dzień Skupienia, który odbędzie się 24 lutego w godzinach od 10.00 do 13.00 u Ojców Paulinów w Wągrowcu. Zgłoszenia przyjmuje Pani Cecylia Tadej.
 11. Stowarzyszenie Spotkań Małżeńskich zaprasza wszystkie małżeństwa oraz pary niesakramentalne, które nie mają przeszkód w zawarciu sakramentalnego związku małżeńskiego, na wyjątkowy weekend rekolekcyjny w dniach od 15 do 17 marca w Gnieźnie. Będzie to czas odnowy duchowej i pogłębienia miłości, który pozwoli wspólnie przygotować się do najważniejszego wydarzenia naszej wiary – świąt Wielkiej Nocy.
  Zachęcamy do zapisów na stronie www.spotkaniamalzenskie.pl lub bezpośrednio pod numer telefonu 604854469.
 12. Osoby, które zgłosiły się na wycieczko-pielgrzymkę do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, prosimy o wpłacenie kolejnej raty w wysokości przynajmniej 500 złotych. Cały koszt wycieczko-pielgrzymki to 1250 złotych i 440 euro od osoby.
 13. Na koniec pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji tych wszystkich, których nosimy w naszych sercach, za chorych, cierpiących, umierających, smutnych oraz wszystkie dzieci i młodzież, którzy rozpoczynają ferie zimowe – ,,Pod Twoją Obronę”. 14.  W minionym tygodniu odeszli do Pana Śp. Stefania Nowak, Czesław Reinke i Grażyna Kuszpińska. Polećmy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych Parafian, jak również wszystkich zmarłych z naszych rodzin i parafii  –,,Wieczny  odpoczynek’’.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.