II NIEDZIELA ADWENTU

II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Bardzo się cieszymy, że tak wiele dzieci wraz z rodzicami uczestniczy w „Roratach”. Rozważamy wspólnie DARY i OWOCE DUCHA ŚWIĘTEGO. Zapraszamy kolejnych uczestników. My dorośli mamy raczej miłe wspomnienia z naszych „Rorat” – zadbajmy o to, aby dzieci również je posiadały. Zawsze w życiu jest do KOGO wracać. Dziękujemy Rodzicom i Dziadkom za współpracę.
 2. Trwa remont wieży i dachu na naszym kościele.
 3. Można nabywać opłatki i świece na stół wigilijny. Bardzo serdecznie dziękujemy paniom z „Caritasu” za zajęcie się dystrybucją. W przyszłą niedzielę   można będzie  nabyć   różne pamiątki artystyczne . Wykonuje je mama, która  zmuszona jest zajmować się swoim chorym dzieckiem. Jej prace są podstawą drogiego leczenia jej syna. Już kiedyś mieliśmy styczność z tymi pracami, jak był u nas o. Kalikst. Gdyby ktoś chciał w taki sposób pomóc – będzie taka możliwość w przyszłą niedzielę.. Czasem od kilku złotych może zależeć zdrowie i życie dziecka.
 4. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii odbędzie się w najbliższą sobotę. Plan spowiedzi : od 9.00 – 10.00 ; 10.30 – 11.30 oraz po południu : 14.30 – 15.30 ; 16.00 – 17.00 i  wieczorem 19.15 – 20.15.  Okazji jest sporo – wszystkich serdecznie zapraszamy.
 1. Do lutego zawieszamy Spowiedź piątkową w naszej parafii.
 2. W przyszłą niedzielę z racji wyboru św. Jana Pawła II o godz. 9.00 będzie odmówiony różaniec św.
 3. W środę , ze względu na spowiedź nie będzie czynne Biuro Parafialne przed południem.
 4. Dziękujemy za 100 czekolad na paczki dla Miejskiego Ośrodka Socjoterapii. Jeszcze przydałyby się inne słodkości, aby je ubogacić.
 5. Chorych odwiedzimy przed Świętami – w piątek – 21.XII, od g. 9.00.
 6. Wigilia Miejska na rynku naszego miasta odbędzie się 16 grudnia – w trzecią Niedzielę Adwentu.
 7. Wszystkich kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na roraty młodzieżowe w piątek na godz. 19.00 a po nich krótkie obowiązkowe spotkanie w związku ze Świętami Bożego Narodzenia. Grupa charytatywna zbierze się w kościele a grupa artystyczna i liturgiczna na sali pod kościołem.
 8. Zapraszamy chłopców do zgłoszenia się do Służby ministranckiej. Jak do tej pory Służba Liturgiczna powoli rozwija się w naszej parafii. Na niektórych Mszach Św. widać dobrze działających lektorów i ministrantów. Najczęściej zgłaszają się chłopcy jeszcze przed I Komunią Św. i wtedy potrzebne są komże. Czasem takie komże są w naszych domach po pierwszej Komunii Św. i są nikomu nie potrzebne. Można je przynieść do zakrystii – mamy nadzieję , że znajdziemy ich nowych właścicieli.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej przeszli do wieczności śp. Włodzimierz Książkiewicz . Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.