II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Bardzo dziękujemy za dzisiejszą składkę, która będzie przeznaczona na opłaty i na prezenty dla dzieci.
 2. Po raz kolejny zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do udziału w roratach, które będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30. Dzieci prosimy, aby w czasie tych mszy wrzucały to koszyka ustawionego przed ołtarzem serca, na których wypisane będą dobre uczynki. Serduszka będą losowane, a ich wykonawcy obdarowani upominkami.
 3. Przypominamy, że przy wyjściu z kościoła można zakupić poświęcone opłatki, jak również świece Caritas, duże w cenie 18 złotych, a małe w cenie 8 złotych.
 4. We wtorek, 6 grudnia, przypada wspomnienie św. Mikołaja, który po Mszy św. przybędzie do naszego kościoła, aby obdarować wszystkie dzieci prezentami. Dlatego też tego dnia zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św., która będzie w ich intencji, a potem na spotkanie ze św. Mikołajem.
 5. W środę w czasie Mszy św. roratniej o godz. 17.30, poświęcimy dzieciom, które przygotowują się do I komunii świętej, książeczki i medaliki.
 6. W czwartek przypada „Godzina łaski”. W związku z tym o godz. 12.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 13.00. Zapraszamy.
 7. W sobotę 10.12. po Mszy wieczornej w kaplicy odbędzie się modlitwa uwielbienia.
 8. Za tydzień w parafii św. Floriana Mszą św. o godz. 15.00 rozpocznie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie. Serdecznie zapraszamy małżeństwa, rodziny z dziećmi, młodzież, wszystkich tych, którzy chcą pogłębić wiedzę i wiarę oraz poznać wspólnotę. Tematem tego dnia będzie ” liturgia” – w kościele i życiu domowym. Zapraszamy.
 9. Przypominamy, że po raz kolejny, pragniemy w naszej parafii włączyć się w akcje Paczuszka dla maluszka. Dary w postaci artykułów higienicznych, kosmetycznych oraz chemii gospodarczej trafią do Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży, prowadzonej przez siostry Serafitki w Poznaniu. Artykuły prosimy składać w koszu pod choinką, z której można wziąć papierową bombkę jako pamiątkę udziału w akcji.
 10. Od poniedziałku 5 grudnia do poniedziałku 19 grudnia będzie wystawiony, przy chrzcielnicy, kosz na dary świąteczne dla seniorów.
 11. Jak można zauważyć, od przeszło tygodnia, ogrzewamy nasz kościół, dlatego też prosimy o zamykanie drzwi do kościoła i kaplicy.
 12. Na koniec pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w tych wszystkich sprawach, które nosimy w naszych sercach, za chorych, cierpiących, umierających, przygnębionych i smutnych, o pokój na Ukrainie, i owocne przeżycie okresu adwentu i dobre przygotowanie do sakramentu pokuty – Pod Twoja obronę.
 13. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana Śp. Piotr Górzny i Mieczysław Ekiert. Tych zmarłych i wszystkich naszych zmarłych powierzmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.